Típustan- tipológia a szolgáltatóiparban – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Oktatás
Szolgáltatások
Tema, učno področje
Szépészet-Digitális média etika fejlesztése( Tananyagkidolgozás)
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Információs műveltség
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Produktivitás és számonkérhetőség
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
megfigyelőkészség, felelősségvállalás, kreativ gondolkodás
Metoda poučevanja
kooperatív tanulás
Cilji učenja in razvoja
A diákok az óra végére képesek lesznek a 4 és 2-es tipológiai besorolásra
Koncepti
tipológia, tipustan. kolerikus, flegmatikus, szangvinikus, melankólikus, extrovertált, introvertált
Potrebna orodja
okostelefon, flip chart
Trajanje
90 perc 2 x 45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

nem szükséges

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt
  1. Csoportmunka: a tanulók információkat gyűjtenek az egyes tipológiai jellemzőkről, telefon, internet, segédanyagok segitségével, majd ezeket bemutatják egy Flip Chart formátumban, kihelyezik a táblára és eljátszák az egyes tipusokat, a többi tanuló a látott információk alapján felismeri az egyes tipusokat és rögziti az információs tartalmat a füzetében. Ezt mindkét  tipológiai besorolásra elvégzik és bemutatják/ HIPPOKRATESZI és JUNG/
Izvajanje učne ure/projekta

2.Egyéni munka/ Önálló munka:  Ezután kapnak a tanulók egy önismereti tesztet, amit ha kitöltenek és az értékelést is elolvassák be tudják önmagukat is sorolni az egyes tipustani kategóriákba. Az önismeretei tesztet lehetőség szerint digitálisan lenne jó elvégezni.

3.Összegzés/ kiértékelés lehetőség szerint minél többen ismertetik az osztály felé az eredményt és közösen megbeszéljük a hallottakat. 

http://www.gpsazelethez.hu/szemelyiseg-teszt-hippokratesz-vermersekleti-tipusai.html

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Redmenta
Načrt vrednotenja

5. óra végi értékelés: a legszorgalmasabban, és legérdeklődőbben dolgozó tanulók órai munka 5-öst kapnak

Diferenciacija

A gyengébb képességú tanulóknak a vázlatírást azzal segiti a szaktanár, hogy kinyomtatott formában megkapják, így nekik a vázlatot nem kell a tipológizálás folyamata során megejteniük, hanem elég lesz csak a segíteni a csoportnak a tananyaggyűjtésben, és a flip chartos vázlatírásban.

Domača naloga, projektna naloga

4.Házi feladat: Kretscmer szélyiségtipusokról röviden  tananyagot gyűjteni, és füzetbe képanyaggal együtt belemásolni és beleragasztani-  következő tanórán megbeszéljük