Fashion/vocabulary – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Művészetek és humán tudományok
Tema, učno področje
szakmai szókincs
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
IKT (információ, kommunikáció, technológia)
Információs műveltség
Kezdeményezés és önirányítás
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Médiaműveltség
Produktivitás és számonkérhetőség
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
szókincs, kooperáció, prezentáció, kreativitás
Metoda poučevanja
fordított osztályterem
játékosítás
kooperatív tanulás
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
szókincs bővítés, prezentációs készség fejlesztése, együttműködés
Koncepti
ruhák szabásvariációi, divatstílusok, anyagok
Potrebna orodja
Számítógép, projektor
Trajanje
90 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Bemelegítésként minden csoport szóvivője elmesélheti, hogy ment a munka, hogyan alakult a munkamegosztás, mennyi időt töltöttek a feladat elkészítésével, érdekesnek találták-e, hogyan boldogultak a WordArt alkalmazással. 

Izvajanje učne ure/projekta

1. A csoportok sorban kivetítik a szófelhőiket és a szavak alapján elmondják a tudnivalókat, érdekességeket, amiket a kutatómunka során tanultak. A diákok egymás közt előre felosztják a szavakat, hogy mindenkinek jusson mondanivaló. Az előadások után az osztály kérdezhet, kiegészíthet, stb..

2. Játék, amelyben már az egész osztály aktívan részt vesz.  Újra elővesszük az első szófelhőt. Egy diák választ egy szót és mondato(ka)t alkot vele. Azonban a kiválasztott szót a "chicken" szóra cseréli. (Pl: Evening dresses are often made of chicken. Chicken is a royal material. The most expensive chicken is made of worm and it's called floss. /SILK/

A többieknek a szófelhőt tanulmányozva ki kell találni, melyik szót rejti a "chicken". (Ezeken a mondatokon nagyon szoktak nevetni, és annak is megjön a kedve, aki eleinte bátortalanabb.) 

 

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Google Forms
Wordart
Quizlet
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
Pinterest, blog.treasurie.com
Načrt vrednotenja

A tanulók önértékelési lapot kapnak, amin különböző szempontok alapján saját magukat (a csoportjukat)  értékelhetik. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfB0exqt9W7wQ7elvYtvLyYRXz4y_nuC1-YMAmw2TX-3gNLig/viewform?usp=sf_link

Diferenciacija

A legtöbb csoportban van olyan tanuló, aki súlyosan szorong attól, ha a többiek előtt kell beszélnie, előadnia. Az ő feladatuk lehet, hogy készítsenek egy képes szószettet a csoportjuk szókincséből a Quizlet-ben. Ezt megoszthatják az osztállyal, így szép fokozatosan mindenki megtanulhatja mindhárom csoport fogalmait.

(Ezeket fokozatosan kérem számon.)  

Domača naloga, projektna naloga

Házi feladat: A Quizlet szett segítségével megtanulni ez első téma szavait.