Hungarikumok

  • Csiszárné Szakály Edit
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Szolgáltatások (turizmus, szépészet, stb.)
Tema, učno področje
Turisztikai alapismeretek-Hungarikumok
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Önismeret, Nemzeti értékekhez való pozitív kötődés, Szakmai kommunkiáció és együttműködés fejlesztése
Metoda poučevanja
párosmunka
Cilji učenja in razvoja
A tanuló ismerje meg Magyrország Hungarikumait
Koncepti
Nemzeti érték, Hungarikum, Magyar értéktár, Hungarikum bizottság
Potrebna orodja
Interaktív tábla, Classroom tanterem; PPT, Feladatlap,
Trajanje
3x45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

A Hungarikumokról készült tananyag, PPT feltöltve a Classroom tanterembe.

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt
  • A turizmus és hungarikumok kapcsolatának felismerése
  • Turizmushoz kapcsolódó foglalkozások megismerése

    PPT-k megtekintése az okostáblán

Izvajanje učne ure/projekta
  1. A Hungarikumok fajtáinak és területi elhelyezkedésének megismerése.
  2. Hungarikumokhoz kapcsolódó turisztika foglalkozások megismerése.
  3. Páros munkában az új ismeretanyag feldolgozása (szó-képkártya párosítás; feladatlapok kitöltése)
Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Google Tanterem
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
Chatgpt
Načrt vrednotenja
  1. Önértékelés a mellékelt értékelő lapon ( Mi tetszett? Mit tanultam? Miben voltam ügyes? Miben szeretnék fejlődni?)
  2. Tanári értékelés a mellékelt értékelőlapon szöveges formában; a foglalkozás ideje alatt folyamatos megerősítés, visszajelzés a tanulók felé. ( Szempontok. részvétel a közös munkában, feladatok megértése, önálló munka-gondolkodás, 
Diferenciacija

Autista, SNI, BTMN tanulókra strukturált feladatlap, egyéni tempó biztosítása, rövid instrukciók, vizuális támogatás.

A tanulói párok összeállításának fő szempontja: a tagok különböző mentalitású tanulókból álljanak össze. 

Cél: tanulói személyes és szakmai kompetenciák, kommunikációs készségének fejlesztése.

Domača naloga, projektna naloga
  1. Hungarikumok felismerése képek alapján
  2. Szó-képkártyák párosítása
  3. Foglalkozások megismerése