A tavaszi tömlősgombafajok és szaporodásuk – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Mezőgazdaság, erdészet, halászat és állategészségügy
Tema, učno področje
Vadontermő tavaszi, tömlős nagygombák és szaporodásuk
Poklicni predmet(i)
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
IKT (információ, kommunikáció, technológia)
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
természettudományi kompetenciák • Digitális kompetencia • Tanulás tanulása
Metoda poučevanja
csoportmunka
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Az óra végére diákok képesek lesznek felismerni a tavaszi vadontermő nagygombákat
Koncepti
Vadontermő nagygombák közül a tömlősgombákban aszkospórákat találunk:A tömlősgombák (Ascomycota) egyedfejlődése A tömlősgombák nevüket tömlőszerű sporangiumukról, az aszkuszról kapták, amelyben nyolc spóra (aszkospóra) helyezkedik el.
Potrebna orodja
laptop, okostelefon, tankönyv, élő anyag
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Egyszerű szöveg Word, PowerPoint előadás

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Fogalmak ismertetése, élő anyag bemutaása, előadás felvezetése

Izvajanje učne ure/projekta

Az előadáshoz kapcsolódó szöveges anyag magyarázata. A PPT előadás levetítése. Az élőanyag, a hozott gombafajok felismerésének gyakorlása csoportmunkával.

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Kahoot
Moodle
Canva
Google Tanterem
PowerPoint 2016+ videó rögzítés
Prezi
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
Office
Načrt vrednotenja

Formatív/Fejlesztő értékelés, Gyakorlati munka értékelése

 

Diferenciacija

A gyengébben teljesítő diákokat egy csoportba teszem a legjobbakkal, akik segítik őket a felismerésben. Közben  figyelem a teljesítményeket és közbelépek, amikor szükséges.

Domača naloga, projektna naloga

A mellékelt szöveges feladat és az előadás megtekintése, fajok felismerésénak gyakorlása.