Összefoglaló óra a görög-római valláshoz – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Szolgáltatások
Tema, učno področje
Görög-római vallás összehasonlítása
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
IKT (információ, kommunikáció, technológia)
Kommunikáció és együttműködés
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Metoda poučevanja
csoportmunka
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Az óra végére a diákok egy összefoglaló ábrát hoznak létre
Potrebna orodja
okostelefon
Trajanje
2×45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

0-5.p: mindmeister applikáció - Mi jut eszedbe az ókori Hellászról? -> élő szófelhő, ami a beérkezett válaszok alapján változik

közben a tanár kioszthatja a forrásokat

Izvajanje učne ure/projekta

5-45. p. A diákok 4-5-6 fős csoportokban dolgozzák fel a forrásokat a Miro valós idejű gondolattérképe segítségével.

A csoportokban közösen zajlik az információ feldolgozása, egy ember kezeli a csoport közös telefonját a Miro applikációval, a többiek pedig felosztják a forrásokat

- 1. csoport: római istenek, attribútumaik, állandó jelzőik megtalálása a forrásokban

- 2. csoport: a római vallás egyéb jellemzőinek megtalálása a forrásokban (papok, jóslás, templomok, ünnepek stb)

- 3. csoport: görög istenek, attribútumaik, állandó jelzőik megtalálása a forrásokban

- 4. csoport: a görög vallás egyéb jellemzőinek megtalálása a forrásokban (papok, jóslás, templomok, ünnepek stb)

45-90: az eredmények közös feldolgozása, ellenőrzés, kiegészítések - itt már a tanár kezelheti az applikációt

- a 4 csoport eredményeinek csoportosítása (pl. istenek kapcsolatai egymással)

- kimaradó fogalmak, jellemzők stb integrálása az ábrába

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Mentimeter
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
Miro
Diferenciacija

A csoportokat a tanár is beoszthatja a diákok egyéni szintjének megfelelően