A gyermekkori és serdülőkori hangulatzavarok

  • Horváth Veronika
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Egészségügy, jólét, szociális szakmák
Tema, učno področje
Gyermekpszichiátria - tanulásterület
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Társadalmi és kultúrák közötti készségek
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
ismerje a gyermekkori és serdülőkori hangulatzavarok típusait; felismeri a depresszió és a bipoláris zavar főbb tüneteit; bemutatja a diagnosztikai folyamat elemeit; ismerteti a terápiás lehetőségeket; felismeri a szuicid veszélyeztetettséget
Metoda poučevanja
aktív tanulás
kooperatív tanulás
csoport munka
digitális kvíz
előadás
esetfeldolgozás
kérdés–válasz módszer.
magyarázat
Cilji učenja in razvoja
Az óra végére a résztvevő: felsorolja a gyermekkori hangulatzavarok fő típusait; felismeri a depresszió és a bipoláris zavar tüneteit; ismerteti a diagnosztika lépéseit; azonosítja a szuicid veszélyeztetettséget; bemutatja az általános ápoló feladatait;
Koncepti
depresszió; bipolaris zavar; disztímia; veszélyeztetettség,
Potrebna orodja
számítógép; projektor; PowerPoint prezentáció; internetkapcsolat; esetleírások; feladatlap; tábla vagy flipchart.
Trajanje
2*45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

10 perc. Ráhangolódás - Előzetes ismeretek aktiválása - Tapasztalatok megosztása - Irányított beszélgetés - szófelhő alkalmazásával.

https://www.menti.com/alsjni75at8m

 

Izvajanje učne ure/projekta

15 perc. Hangulatzavarok áttekintése - Tanári magyarázat - Diákok jegyzetelése - Interaktív előadás - PPT

15 perc. Diagnosztikai folyamat ismertetése - Tanári magyarázat - Diákok: tanári kérdések megválaszolása - PPT

20 perc. Klinikai tünetek bemutatása - Csoportmunka - Interaktív feladatlap alkalmazásával

15 perc. Kezelési lehetőségek - Terápiák ismertetése tanári előadás - Diákok jegyzetelése - PPT

15 perc. Ápolói feladatok - Tanár: Gyakorlati példák ismertetése - Esetelemzés - Megbeszélés 

Esetleírás:

  • 14 éves fiúnál az elmúlt három hétben a következőket lehetett megfigyelni: teljesítménye romlott; alvászavar jelentkezett; ingerlékennyé vált; visszahúzódott; gyakran kijelenti: „Semminek nincs értelme.”

5 perc. Összefoglalás - Tudásellenőrzése - Rövid interaktív feladattal - Kahoot

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Gamma.app - prezentáció készítő
Google NotebookLM
Kahoot
Mentimeter
Redmenta
Načrt vrednotenja

Formatív visszajelzés 

Oktató minden résztvevő számára rövid szóbeli visszajelzést ad az alábbi területekről:

  • tünetfelismerés
  • szakmai gondolkodás
  • kommunikáció
  • együttműködés
  • betegbiztonsági szemlélet

Adott egyén fejlesztendő területeiről, amik lehetnek:

  • dokumentáció pontossága
  • szuicid kockázat felismerése
  • prioritások meghatározása
  • szakmai döntéshozatal