Present Simple - 3rd Person Singular

  • Kovácsné Vörös Eszter
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Nem jellemző
Tema, učno področje
Angol nyelvtan
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Kommunikáció és együttműködés
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Médiaműveltség
Produktivitás és számonkérhetőség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Nyelvi kompetencia fejlesztés, szókincsbővítés (daily routine), beszédkészség-fejlesztés
Metoda poučevanja
A téma közös megbeszélése
aktív tanulás
kooperatív tanulás
csoport és pármunka
differenciált fejlesztés
digitális kvíz
Egyéni munka
Felfedező tanulás
házi feladat
interaktivitás
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Az óra végére a diákok képesek lesznek elsajátítani az E/3 végződés helyes használatát Present Simple igeidőben cselekvő igék által (elsősorban napirendhez köthető igék).
Koncepti
E/3 igevégződés Present Simple igeidőben, cselekvő igék, napirend szókincs
Potrebna orodja
laptop, projektor/smartboard, laminált ige- és igevégződés kártyák, internet
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

xxx

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Ráhangolódás "Guess Who" játék segítségével (képek)

Izvajanje učne ure/projekta

Páros beszélgetés képek, majd felfedeztető kérdések alapján.

Egyéni szabályalkotás, majd páros brainstorming, ellenőrzés. (Tanári rendszerezés)C:/Users/Tanár/Desktop/Interaktív tananyag/outputs/present-simple-third-person-poster/present-simple-3rd-person-singular-poster.html

Aktív kooperáció "Human Sorting". (mozgás)

Pármunka "Interview" - beszédkészség-fejlesztés

"Gallery Walk" kreatív plakátkészítés

"Running Dictation" kooperáció, pármunka (mozgás)

"Exit Ticket" önellenőrző feladat

 

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Canva
ChatGPT
Gamma.app - prezentáció készítő
Gemini
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
NotebookLM, Codex, Gamma.app
Načrt vrednotenja

Formatív/fejlesztő értékelés

✅ megfigyelés
✅ önellenőrzés
✅ társértékelés
✅ exit ticket

Diferenciacija

3. feladatban a gyorsabb tanulók új igéket is kaphatnak

5. feladathoz szorgalmi feladat: online Daily Routine plakátkészítés valamely online AI platform alkalmazásával

valamint képes szókártyák, pármunka, csoportmunka, mintamondatok a felzárkóztatáshoz.

Domača naloga, projektna naloga

Házi feladat: NotebookLM Grammar quiz ( https://notebooklm.google.com/notebook/756ae6b7-a5a8-45c0-8fe1-e71421723afa/artifact/80fb0d75-132a-4cdc-a2b8-66c6cdb61e77?utm_source=nlm_web_share&utm_medium=google_oo&utm_campaign=art_share_1&utm_content=&utm_smc=nlm_web_share_google_oo_art_share_1_ )

Szorgalmi házi feladat: plakátkészítés online valamely AI felületen (Canva, ChatGPT, NotebookLM, Codex stb.) saját napirendről