Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Pedagógia, oktatás
Tema, učno področje
1848- asForradalom és szabadságharc
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Információs műveltség
Kommunikáció és együttműködés
Médiaműveltség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Szőkincsbővítés, hazaismeret
Metoda poučevanja
csoportmunka
frontális beszélgetés
Cilji učenja in razvoja
Történelmi gondolkodás fejlesztése. Együttműködési készség fejlesztése.
Koncepti
Forradalom, szabadságharc, egyenlőség
Potrebna orodja
Kivetítő, papír, filc
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

nincs ilyen!

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Ráhangolódás az aktuális témára egy kulcsszó segítségével.

Izvajanje učne ure/projekta

Ráhangolódás után rövid történelmi áttekintés tanár közlés utján PPT segítségével majd szabaduló szoba játék. 

Kreatív feladat: ha te is márciusi ifjú lennél. Írnak 3 új pontot majd azt megbeszéljük közösen, majd lezárjuk az órát.

 
Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Kahoot
PowerPoint 2016+ videó rögzítés
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
nincs
Načrt vrednotenja

foglalkozás során folyamatos, formatív értékelés történik.

1. Szóbeli visszajelzés
A pedagógus a feladatok megoldása közben pozitív megerősítéssel és irányító kérdésekkel segíti a tanulókat.

2. Csoportmunka értékelése
A szabadulószoba feladat során a pedagógus figyeli:

  • az együttműködést,
  • az aktív részvételt,
  • a problémamegoldó gondolkodást.

3. Kvíz ellenőrzése
A foglalkozás végén a rövid kvíz segítségével ellenőrizhető, hogy a tanulók megértették-e az 1848. március 15-i események lényegét.

Diferenciacija

nem volt