- Prijava ali Registracija za objavo komentarjev
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Szolgáltatások (turizmus, szépészet, stb.)
Tema, učno področje
Pincérismeret
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Kommunikáció és együttműködés
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Társadalmi és kultúrák közötti készségek
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Tokaji borkülönlegességek ismerete
Metoda poučevanja
páros munka
Cilji učenja in razvoja
A tanuló ismerje meg a Tokaji borkülönlegességeket
Koncepti
aszú, aszúeszencia, fordítás, máslás, szamorodni, eszencia
Potrebna orodja
okostelefon
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt
A tokaji borkülönlegességekről készült összegző segédanyag feltöltve a tanulók számára
Az aszúkészítés folyamata a csatolt videófilmen látható https://www.youtube.com/watch?v=7BZdgLlD06I
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt
- Tokaji borvidék területi elhelyezkedése

2. Szőlőfajtái: Hárslevelű, Sárga muskotály, Furmint, Zenit, Zéta
3. Szüret időpontja a hagyomány szerint
Izvajanje učne ure/projekta
- Tokaji borkülönlegességek (aszú, szamorodni, máslás, fordítás, aszúeszencia, eszencia) készítésének folyamatának megismerése - páros munkában okos telefon használatával
- A borkülönlegességek kiválasztása szókártya húzás alapján történik
- A párok előadják az egyes borkülönlegességekről megszerzett ismereteket
Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Google Tanterem
Načrt vrednotenja
- önértékelés - a párok az előadás után önmagukat értékelik
- társas értékelés - a csoporttársak egymás előadását is értékelik
- tanári értékelés - a tanóra végén mindegyik csoport teljesítményének értékelése szóban. Szempontok: előadásmód, szakmaiság, csoportok egymáshoz viszonyítása
Diferenciacija
A tanulói párok összeállításának fő szempontja: a tagok különböző mentalitású, szakmai tudású tanulókból álljanak össze. Cél: tanulói személyes és szakmai kompetenciák, kommunikációs készségének fejlesztése.
Domača naloga, projektna naloga
- A tanulók soroljanak fel 5 borászatot a tokaji borvidékről, mindegyik termelőtől ajánljon 3-3 különféle bort, ezeket töltse fel a tantárgyi Classroom kurzus felületre
Priponka