Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Gazdálkodás és menedzsment
Tema, učno področje
Innováció
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Innováció fogalmának és típusainak megismerése, értelmezése
Metoda poučevanja
Felfedeztető és kutatásalapú tanulás
Cilji učenja in razvoja
A diákok megismerik az innováció fogalmát, magyar innovációkat, start-up vállalatokat, kutatnak és kreatív szemléletet kapnak a témához
Koncepti
innováció, találmány, vívmány, ciklus, start-up, fejlesztés, stratégia, beruházás, K+F
Potrebna orodja
projektor-laptop, okostelefon
Trajanje
45 perces óra
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Schumpeter tananyag, lásd feltöltések

 

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Gyakorló kérdések megválaszolása az előre kiadott tananyag alapján - 10 perc

Tanári asztalon: innovatív termékek bemutatója, valóságosan vagy képekben ( pl. átlátszó beton, rubik kocka.....monostabil tetraéder) - 5 perc bemutató

Izvajanje učne ure/projekta
  • Új tananyag bemutatása- innováció gdi feltöltött anyag- elmélet elmélyítése- 15 perc
  • Projektfeladat kiadása -  Mutass be egy innovatív vállalatot vagy hozz létre egy vállalati modellt! lásd: modellvállalatverseny, OTIO innovációs versenyek

    Szempontok: prezi/ppt, TEAMSbe feltölteni, legyen benne önreflexió és forrásanyag is, képek. Szóbeli felelettel értékelem, be is kell mutatnod!

    10 perc

     

    Óra befejezése: Kérdések és válaszok a diákok részéről a projekttel vagy tananyaggal kapcsolatban

     5 perc

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Copilot
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
gamma.app
Načrt vrednotenja

Projekt értékelés-  Teamsbe kérem feltölteni a diákok által és ott értékelem.

Diferenciacija

Az osztályból 2-3 tanuló esélyegyenlőségi programban vesz részt, nehezebben tanul. Nekik az írásos dolgozat nagy nehézséget okoz, szóban viszont szeretnek felelni. Számukra is különösen hasznos  a projektfeladat és a szóbeli bemutatás. Továbbá a pénzügyi-számviteli képzésen a záróvizsgájukhoz a diákoknak 13 projektet kell összeállítaniuk. Ez a projekt is része lehet, mint választható projekt. Tehát a portfóliójuk része lesz.

 

Domača naloga, projektna naloga

Tanár:

  • Előkészíteni az eszközöket, innovatív termékeket, képeket
  • Bemutatni esetleges magyar vonatkozásokat, start-up okat
  • A követelményeket meghatározni, elmondani a diákoknak és feltölteni a Teamsbe az anyagot, feladatot
  • Fénymásolva kiadni a munkalapot a diákoknak

DIÁK:

  • Előre elolvasni a tananyagot és megválaszolni a kérdéseket a diákok részéről
  • Az órán jegyzetelni illetve figyelemmel követni az új anyagot
  • Teamsben gépteremben követni a projekt kiadásának részleteit
  • Projekt elkészítése a házi feladat és értékelése a szóbeli bemutató is