Ocupations vocabulary – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Oktatás
Tema, učno področje
Jobs and feeelings
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Produktivitás és számonkérhetőség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Mondat alkotás
Metoda poučevanja
magyarázat
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Az óra végére a diákok képesek lesznek leírni és megmondani, hogy a vadász boldog és hogy boldog vadász mit csinál.
Koncepti
jobs, feelings
Potrebna orodja
Pdf, Jpeg fotók
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Image removed.

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Image removed.

Izvajanje učne ure/projekta

A/The barber is excited.



 Match the verbs with their objects. 

climb , drive,   fly, grow, obey,      prescribe, repay,     sail,       tell,    wear,       copy,    paint, bake, cash, fail, 

a ladder, an order, 
 a helicopter  ,     a joke,      a cake ,    a car,    a suit ,    a text ,   a fence, 

 a credit  ,       a yacht  ,      a cheque  ,  some tomatoes,    some medicine,     an exam
 

The excited barber can drive a car. 

Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
Pdf and jpeg pictures
Načrt vrednotenja

A diákok választanak egy mesterséget és mondatott alkotnak, megmondják hogy ki hogy érzi magát. Ez könnyen megy nekik, mert csak a lenni igét kell használni, de a lecke második részében felfedezik, hogy a melléknév mehet a főnév elé és immár hosszabb mondatokat alkotnak.  

Diferenciacija

A jobb diákok kihagyhatják a can segédigét és Jelen idejű mondatokat alkothatnak. Ügyelve az egyes szám harmadik személy -s szabályára. 
The excited barber drives a car. 

Domača naloga, projektna naloga

Alakítsuk át a már elkészült mondatainkat. Cseréljünk le a mondat alanyát.  

I am an excited barber and I can drive a car  
You are an excited barber and you drive a car.