Hagyományos szövegfeldolgozó óra – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Oktatás
Tema, učno področje
Szövegfeldolgozás
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Kezdeményezés és önirányítás
Kommunikáció és együttműködés
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
 egyéni képességfejlesztés differenciált munka szervezésével;  a szövegbefogadás előkészítése előzetes feltevések megfogalmazásával (jóslás);  a szöveg hangulatának visszatükrözése bemutató olvasással;  az értő olvasás fejlesztése néma olvasás után; 
Metoda poučevanja
csoportmunka
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
 a szövegértés biztosítása az olvasmány részenkénti feldolgozásával, a szövegtartalom megbeszélésével, szómagyarázattal, a kifejezések másképpen való megfogalmazásával
Koncepti
Olvasási képesség
Potrebna orodja
interaktív tábla
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Mesehallgatás, meseolvasás Bálind Ágnes Lepke az írógépen című könyvéből

Tantárgyi kapcsolat a környezetismerettel: Házunk táján - hasznosak, kedvencek, alkalmatlankodók

Tantárgyi kapcsolat a technikával: Zokniból vidám kutyafigura készítése 

 

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

1. Tartalmi előkészítés

Keresztrejtvény összeállítása, megoldása

Szókapcsolatok, verssorok, vers összeállítása megadott szavakból

Az olvasástechnika gyakorlása a megadott szósorok elolvasásával

Az értő olvasás gyakorlása rokonértelmű szavak keresésével

Témamegjelölés, célkitűzés

Izvajanje učne ure/projekta

II. Ismerkedés a szöveggel

A szöveg 1-3. részének bemutatása

Első gondolatok megfogalmazása a szövegrész hallatán

Képek bemutatása kutyakölykökről

A szöveg szereplőinek megbeszélése, a tartalom főbb eseményeinek megragadása

III. Részenkénti szövegfeldolgozás

1. Megfigyelési szempontok

2. A szöveg első részének hangos olvasása

3. A szövegtartalom megragadása (dramatikus játékkal)

IV. Szövegfeldolgozás önállóan

1. Előfeltevés

2. Megfigyelési szempontok

3. A szöveg 4-5. részének néma olvasása

4. Szövegtartalom megragadása

5. Részösszefoglalás

V. Szintetizálás 

Tartalommondással

VI. Befejezés

1. Házi feladat

2. Értékelés

3. Okosdoboz

 

Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
DMC
Načrt vrednotenja

Önértékelés

Értékeld az olvasásodat néhány mondattal!

Mi a véleményed az órai szereplésedről?

Melyik osztálytársad órai munkáját állítanád mintaképül? Indokold röviden, mi tetszett a munkájában!