Szaknyelvi projekt előkészítő óra – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Mezőgazdaság, erdészet, halászat és állategészségügy
Oktatás
Információs és kommunikációs technológiák
Tema, učno področje
Python program parancsok és utasítások
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
IKT (információ, kommunikáció, technológia)
Információs műveltség
Kommunikáció és együttműködés
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
idegen nyelvű információ keresés és értelmezés, logikus gondolkodás, kommunikációs készségek
Metoda poučevanja
csoportmunka
kooperatív tanulás
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Az óra végére a diákok rendelkezzenek egy kiterjedt listával a különböző parancsokkal / funkciókkal, példákkal bemutatva
Koncepti
CLI (Command Line Interface), Python parancsok (utasítások, elágazások, szelekció, szekvencia, IF)
Potrebna orodja
számítógép, internet, oksotelefon, Visual STudio program
Trajanje
2 óra
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Általános programozási ismeretek, amiket már előző évben szakmai órákon megtanultak. 

https://pythonidomar.wordpress.com/python-parancsok-magyar-jelentes/

https://tutorial.djangogirls.org/hu/python_introduction/

https://www.techtarget.com/searchwindowsserver/definition/command-line-interface-CLI

https://www.python.org/

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

A projekt ismeretetése, a szükséges kigyűjtendő idegen nyelvi kifejezések egyeztetése.

Ismerkedés az online források felületeivel, az anyagok feltöltése a diákok számára a Moodle felületre.

 

Izvajanje učne ure/projekta

A tanóra digitális eszközök és internet segítségével, csoportmunkában, kooperatív eszközökkel valósul meg.

A kiadott részfeladatok végzése folyamatos monitorozás mellett.

A munka során elsajátított információk visszaellenőrzése Kahoot és Quizlet segítségével.

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Kahoot
Moodle
Quizlet
Načrt vrednotenja

Tanári visszajelzés (folyamatosan, szóban) a munkavégzés közben, a feladatok végrehajtása után diákok ön- és társértékelése (szintén szóban).  Megfelelő volt-e a  munkamegosztás, mindenki kivette-e a részét a feledatokból, ki mennyire volt aktív? 

Diferenciacija

A diákok csoportba osztásánál vegyes képességű és nyelvi kompetenciájú tanulók kerülnek egy csoportba,

a gyengébbeket segítik az erősebbek, a részfeladatok között található egyszerűbb és kevésbé egyszerű is, tanárként (mentorként) tudok több figyelmet szánni a több támogatást igénylőkre. 

 

Domača naloga, projektna naloga

Az órán összeszedett ismeretek összefoglalása egy adott online sablonban.

A gyengébb képességű / a feladattal lemaradt tanulók is hozzá teszik a maguk részét, de látják a teljes képet az online sablonban.