A második világháború kezdete (1939–1941)

  • Madarász Péter
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Pedagógia, oktatás
Tema, učno področje
Egyetemes történelem
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Társadalmi és kultúrák közötti készségek
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Lexikális tudás növelése
Metoda poučevanja
(556) magyarázat
AI-alapú egyéni és csoportmunka
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Ismeretek A tanulók: • megismerik a háború kitörésének okait; • áttekintik az 1939–1941 közötti legfontosabb eseményeket; • megértik a villámháború fogalmát és működését. Készségek • információkeresés és -ellenőrzés; • kritikai gondolkodás; • történelmi f
Koncepti
Villámháború
Potrebna orodja
okostelefon, okostábla
Trajanje
45
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Kutatómunka a II. Világháború eseményeiről

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

1. Ráhangolódás – „Mit tud az MI?” (5 perc)

Tanári tevékenység

A táblára kerül a kérdés:

„Miért tört ki a második világháború?”

A tanár megkér egy diákot, hogy tegye fel a kérdést a ChatGPT-nek.

Diáktevékenység

A válasz elolvasása után a tanulók megjelölnek:

  • 3 fontos információt;
  • 1 olyan információt, amelyet ellenőrizni kellene.

Cél

Rámutatni arra, hogy az MI hasznos eszköz, de a történelmi tudást ellenőrizni kell.

Izvajanje učne ure/projekta

. Új ismeret feldolgozása – Csoportmunka MI segítségével (15 perc)

Csoportalakítás

4 csoport

1. csoport

A háború előzményei

2. csoport

Lengyelország lerohanása

3. csoport

Franciaország veresége

4. csoport

Az angliai csata

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Gemini
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
Okostábla
Načrt vrednotenja

Formatív értékelés

Szempontok:

  • csoportmunka aktivitása;
  • kérdések minősége;
  • forráskritikai gondolkodás;
  • együttműködés.
Diferenciacija

A tanulók egyéni képességei alapján

Domača naloga, projektna naloga

Minden csoport kap egy MI-promptot.

1. csoport

„Magyarázd el egy 16 éves diáknak, hogyan vezetett a versailles-i béke a második világháború kitöréséhez!”

2. csoport

„Foglald össze 5 pontban Lengyelország 1939-es lerohanását!”

3. csoport

„Miért tudta Németország ilyen gyorsan legyőzni Franciaországot 1940-ben?”

4. csoport

„Miért tekinthető fordulópontnak az angliai csata?”