Anyagismeret

  • Tóth Imre
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Gépészet, gyártás, építőipar, vegyipar
Tema, učno področje
Anyagismeret
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Kommunikáció és együttműködés
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Produktivitás és számonkérhetőség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Adatgyűjtés és elemzés, tananyag feldolgozása. Prezentáció alapján jegyzet készítése a tanuláshoz.
Metoda poučevanja
AI-alapú egyéni és csoportmunka
házi feladat
megbeszélés
Cilji učenja in razvoja
A tanóra végére a diákok képesek felsorolni a vas legfontosabb fizikai, kémiai, mechanikai és technológiai jellemzőit. El tudják mondani a vasgyártás lépéseit, és a folyamathoz szükséges anyagokat, eszközöket.
Koncepti
Vas tulajdonságai, előállítása, felhasználása.
Potrebna orodja
számítógép, projektor, hangszóró, okostelefon
Trajanje
90 perc
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Mi lenne velünk, a vas nélkül? Hol használjuk a vasat? (Mindenütt). A vas az egyik leggyakoribb alapanyag a gépészetben és az iparban. Példák felsorolása (gépészet, villamosipar, építőipar valamint a hétköznapi használati tárgyak, eszközök)

 

Izvajanje učne ure/projekta

A bevezetés után a tanulók meghallgatják a tananyaghoz készült podcastot, közben jegyzetelnek. A hallottak alapján a következő lépés egy szófelhő létrehozása a Mentimeter program segítségével, majd ennek kielemzése, melyek a legfontosabb fogalmak? Összefoglalásként a gondolattérkép megtekintése és az esetleges kérdések megválaszolása következik. A tanórák lezárásaként, és a tananyag elsajátításának ellenőrzése érdekében a feleletválasztós teszteket töltik ki, és együtt ellenőrizzük a megoldásokat. 

vas podcast https://tinyurl.hu/j46m 

vas gondolattérkép https://tinyurl.hu/kzF0 

kvíz https://tinyurl.hu/lhUY 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Mentimeter
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
Codex, notebookLM
Načrt vrednotenja

A tananyag elsajátítását, és az aktív munkát értékelni a tananyaggal kapcsolatos teszt sikeres kitöltésével lehet. Ezen kívül a tanuló által készített produktumok (prezentáció) is értékelhető. A prezentációt a tanuló otthon, házi feladatként készíti el.

 

Diferenciacija

A tananyag és a teszt jellege miatt differenciálás nem szükséges. A házi feladat elkészítésére a tanuló annyi időt tud fordítani, amennyi szükséges neki hozzá.

Domača naloga, projektna naloga

A frontális ismeretközlés során kapott információkból jegyzet készítése, további információk keresése. A második tanórán a teszt kitöltése. A jegyzetek alapján, és internetes keresést használva, prezentáció, beszámoló készítése a következő tanórára. 

kvíz https://tinyurl.hu/lhUY