Száraztészták választéka a kereskedelemben

  • Muhr Zsuzsanna
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Kereskedelem
Tema, učno področje
Növényi eredetű élelmiszerek
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Kommunikáció és együttműködés
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Szakmai kommunikáció gyakorlása, szakmai szókincs bővítése
Metoda poučevanja
csoportmunka...
Egyéni munka
frontális osztálymunka
Cilji učenja in razvoja
A tanuló ismerje meg a kereskedelemben kapható száraztészták választékát. Ismeretei birtokában legyen képes a vevőnek tanácsot adni a vásárlási döntéshez. Tudjon segíteni liszt- és tojásérzékenység, valamint cukorbetegség esetén a választásban.
Koncepti
száraztészta, szálastészta, apróáruk, durumtészta
Potrebna orodja
számítógép, projektor, tábla, tanulói tabletek
Trajanje
45 perc
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Ráhangolódás - 5 perc

Közös filmnézés: Hogyan készül a tökéletes száraztészta?

https://www.youtube.com/watch?v=lyh4ZhdVd5U

Izvajanje učne ure/projekta

1. Új ismeretek feldolgozása - 15 perc 

A száraztészta fogalma, a száraztészták csoportosításának bemutatása frontális oktatás keretében.

Tanári magyarázat prezentáció segítségével - PPT NotebookLM.

2. Csoportmunka (Gyakorlati feladat) - 15 perc

A négy fős csoportok a kereskedelemben forgalmazott különböző típusú és csomagolású száraztésztákat jellemzik az órán tanult ismeretek alapján - tojástartalom, megtanult szempontok szerinti csoportosítás, különleges táplálkozáshoz tanácsadás.

A feladat elkészültével a csoportok bemutatják az osztály tanulóinak a feladatul kapott száraztészta jellemzőit.

3. Összegzés, rendszerezés - 10 perc

  Egyéni munkában a Codex segítségével készített interaktív feladatlap megoldása. Házi  feladat  ismertetése.

 

 

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Google NotebookLM
Redmenta
Načrt vrednotenja

A tanár szóbeli és fejlesztő értékelést alkalmaz, a tanuló önértékelést végez.

Diferenciacija

A négy fős csoportok kialakítása a differenciálás módszerével történik. A csoport  különböző képességű diákokból áll össze, így a tanulók a feladat megoldása közben is segíthetik egymást a tanulás folyamatában.

Domača naloga, projektna naloga

Házi feladat: A Redmenta AI által generált haladó szintű feladatlap kitöltése. Az egyes feladatok megoldása után a tanuló számára az AI a helyes válasz mellett szakmai magyarázattal is segíti a megértés és a tanulás folyamatát.