Rövid leírás
Animált videó és prezentáció készítő online alkalmazás.
Részletes leírás

Az alkalmazás használatának elsajátítása sok gyakorlást, kísérletezést igényel, de utána rutinszerűvé válik. Mivel több célra használható eszközről van szó, így érdemes megtanulni. Bizonyos megoldások más alkalmazásból ismertek lehetnek (Powerpoint, Genial.ly).

Online alkalmazás, maga a szoftver nem tölthető le számítógépre, szerkesztéséhez internetcsatlakozás szükséges.
Ingyenes, böngészhető képek, hátterek, videók, objektumok, interaktív elemek, animációs karakterek, hang szúrhatók be az oldalakra, de saját anyagainkat is feltölthetjük, és hangalámondásra is van mód.

Az oldalakat a képernyő bal széle mutatja, új oldalt is itt adhatunk hozzá, ill. itt kell megoldani az oldalak közötti áttűnéseket is.

Az egyes oldalak tartalommal való feltöltéséhez a képernyő jobb szélén választhatunk szövegblokk, hátterek, képek, interaktív elemek, alakzatok, hang lehetőségei közül. A választás után a keresőmezőbe egy kulcsszót beírva sorolja a konkrét, ingyenes objektumokat, vagy „fogd és vidd” módszerrel saját objektumok is feltölthetők. Bármilyen újabb keresés előtt törölni kell a keresőmezőt.

Az objektumok kijelölésük után az oldalon szabadon mozgathatók, méretezhetők, megjelenésük, eltűnésük időzíthető. A karakterekhez saját beépített animáció van. Az időzítéseket időzítősáv segíti. Az egyes objektumok elemeikre szétszedhetők és külön is időzíthetők, módosíthatók (pl. színek, betűtípusok, méretek stb.) Ez adja a nehézségét is, ui. nagy figyelem szükséges ahhoz, hogy az összetartozó elemek, objektumok időzítése, pozicionálása egyszerre történjen. Ehhez használható a „lasszó”-módszer: az egérkurzorral körbekerítve az összetartozó elemeket, egyszerre jelöljük ki őket.
Ezt követően a méretezésük, időzítésük is egyszerre történhet.

Segítség még a rácsvonalak láthatóvá tétele (a grid bekapcsolása), ui. ezzel áttekinthetőbbé válik az objektumok egymáshoz való helyzete. Az objektumok egymáshoz viszonyított helyzetének beállításhoz az objektumok elemeit ki kell jelölni (lasszóval), és az egyik megjelenő ikont használva egymáshoz képest rendezi az objektumok pozícióját.

Ez utóbbi technikák gyakorlatot és kísérletezést követelnek, de ezt követően rutinszerűen használhatók.

A végeredmény megosztható linkként, közösségi oldalakon posztként, feltölthető YouTube-videóként, Vimeo videóként, ill. letölthető JPG-, animált GIF-, PDF- és PPT formátumban. Prémium felhasználóként a videók MP4-formátumban is letölthetők és offline is megtekinthetők.

Előnyei

•    az alkalmazás használatának elsajátítása után sok funkció megoldható
•    videó létrehozása viszonylag egyszerű
•    belső keresési lehetőséggel több ingyenes objektum felhasználható
•    saját objektumok is feltölthetők
•    hangot is tud kezelni
•    a kimenet jól néz ki
•    könnyen megosztható videó, link
•    szerkesztése hasonlít más eszközhöz (pl. Genial.ly)
•    regisztráció megoldható Google-, Facebook-, LinkedIn-, Office365-, ill. Clever-fiókkal is

Hátrányai

•    hosszadalmas és időigényes annak biztosítása, hogy az időzítés és az animációk manipulációja megfelelő legyen
•    max. 3 perces videó készíthető az ingyenes verzióban
•    összetett, tanulmányozása, elsajátítása hosszabb időt igényel

Használata a tanításban/tanulásban

Az alkalmazás nagyon népszerű a Fordított tanterem módszert alkalmazó tanárok körében. Létrehozhatunk egy PowToon animációt, amelyet az óra előtt megoszthatunk a diákokkal, ahelyett, hogy az óra elején frontális "előadást" tartanánk nekik.

Így már úgy érkeznek az órára, hogy van elképzelésük a témáról, ezáltal jobban ki lehet használni az időt, lehetőséget teremtve az aktív tanulásra.

Példák

Péter András Gimnázium Powtoon kisfilm képzésekkel: https://www.youtube.com/watch?v=yzZUscTBnmc

Online angol üzleti levélírás tanfolyam: https://www.youtube.com/watch?v=N9W14dypLhs

Környezettudatos varrás :): https://www.youtube.com/watch?v=1gFf7eEfTOc

5 tuti tipp a sikeres matek felmérőhöz: https://www.youtube.com/watch?v=YwmFvwdC7BY

Eszköztípus

Videó, animáció

Videó, animáció

Ha a tananyag egy részét a szokásos frontális előadás helyett rövid animációban, videóban dolgozzuk fel, biztosan többet érünk el.

A videó legyen motiváló és rövid, a legfontosabb pontokra terjedjen ki. Ehhez a megszokottól eltérő módon kell tekintenünk a tananyagra: Melyek azok az elemek, amelyeket a tanár jelenléte nélkül is meg tud tanulni minden diák?

Olvass a fordított tanterem módszerről, hogy megtudd, miért érdemes az órák előtt videó(ka)t megosztani a diákokkal.

Árazás
fizetős
Kezelőfelület nyelve
angol
Van saját tárhelye, ahol böngészhetünk a mások által készített tartalmak között?
nincs
Támogatja az ingyenes verzió az online együttműködést?
nem
Nehézség
profiknak

További alkalmazások