Az alkalmazás használatához regisztráció szükséges. A célunknak megfelelő sablon kiválasztását követően meghívhatjuk a szerkesztésre a diákokat is. A sablonba képeket, videókat, linkeket vagy zenéket illeszthetünk, és ha elkészült a csapatmunka, megoszthatjuk akár kívülállókkal is.
Segítségével létrehozható egyszerű csevegés, kérdezz-felelek játék, hozzáadható tartalom egy térkép adott pontjaihoz, idővonal és akár faliújság készíthető, vizuális elemekkel díszített saját tananyag is létrehozható. A kész munka a saját fiókunkban tárolható, kinyomtatható és többféle módon megosztható:
- linkkel
- QR-kóddal
- Blogba, weboldalba ágyazva
- E-mail-címmel
- Facebookon, Twitteren, Google Classroomban.
- bármilyen eszközről könnyen használható (tablet, telefon, laptop, asztali gép)
- a regisztráció ingyenes
- egyéni, páros és csoportos munkára is lehetőséget biztosít
- mások kész munkáit is letölthetjük, illetve beszállhatunk mások munkáiba
- a nyelvezete illik a fiatalokéhoz
- a sablonok személyessé tehetők, változtathatók
- a kommentek kikapcsolhatók
- a szabadon elérhető kategóriák száma kevés
- ingyenesen egy időben csak 3 padlet készíthető, több lehetőségért fizetni kell
- az oldal által felkínált lehetőségek képek, GIF-ek, YouTube videók, stb. beillesztéséhez szűkösek az ingyenes verzióban
Jó szolgálatot tehet, ha szeretnénk bevonni a tanulókat egy közös munkába, és minél kreatívabb megoldásokra ösztönözni őket.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Idővonal
Idővonal
Idővonalkészítő eszközöket minden olyan témánál lehet alkalmazni, ahol számít az események sorrendje, időrendisége. Használhatjuk történelemtanítás során, de akkor is, ha egy folyamatot vagy egy eseménysorozatot mutatunk be.
Például megjeleníthetjük így egy adott korszak történelmi eseményeit a dátumokkal, és a dátumokhoz megjegyzéseket fűzhetünk a legfontosabb tudnivalókkal.
Ne csak mi használjuk! Összefoglaláskor a diákok, csapatmunkában is készíthetnek idővonalat.
Az idővonalak szerkesztésére alkalmas programokban különféle sablonok segítségével pillanatok alatt készíthetünk igazán látványos és sokatmondó grafikát.
Infografika
Infografika
„Egy kép többet mond ezer szónál.”
Egyre vizuálisabb világunkban sokszor szívesebben nézünk végig egy igényesen megszerkesztett, informatív, de kevés szöveget tartalmazó plakátot, mint olvasunk el egy hosszú tájékoztatót ugyanabban a témában. A diákjainkra ez fokozottan igaz, érdemes ezért az információt számukra jól feldolgozható formában tálalnunk. Ehhez lehet kiváló eszköz egy infografika, ami az információkat képpé rendezve tárja elénk.
Használhatjuk a megértés ellenőrzésére is: megkérhetjük a diákokat, hogy mutassák be infografikán, mit tanultak. Rendszerezhetjük vele különféle tananyagrészek anyagát, a szófajoktól kezdve a mértékegységeken át történelmi eseményekig.