A diákok egy feladatlapot kapnak a témával kapcsolatos szókincsel.
Az előre megkapott tanterv (szókincs - napi tevékenységek) alapján a tanulók az óra elején párokban vagy kisebb csoportokban (3-4 tanuló) aktivizálódnak, és a napi tevékenységeik listáján dolgoznak. Egy ilyen lista létrehozásához használhatják a Linoit alkalmazástáblát. A tanulók a későbbiekben összhasonlítják a listájukat azokkal a napi tevékenységekkel, amelyeket majd a hangfelvételen fognak hallani.
A tanár „fotósalátát” készít (számok nélkül) – vágott fényképeket a hangfelvételhez.
A tanár az előre elkészített „képeksalátát” szétosztja a diákoknak. A tanulókat még a hangfelvétel meghallgatása előtt a tanár motiválja és aktívan bevonja őket azzal, hogy az adott képekből saját fantáziájuk szerint állítsanak össze bármilyen történetet párokba (csoportokba), és határozzák meg saját eseménysorukat. Ezekután szóban egszerű mondatokkal bemutatják a kitalált történetüket - a napi tevékenységeiket a saját kitalált képestörténetük szerint. A többiek figyelnek a nyelvtani jelenségekre és a helyes kiejtésre.
A következőkben a diákok meghallgatják a hangfelvételt és a képeket helyes sorrendbe, az igaz történet szerint, rakják össze. Még a meghallgatás előtt a tanár előre megmutatja a hanganyaggal kapcsolatos kérdéseket. A tanulók így tudják, mire kell összpontosítaniuk a hallgatás során.
A hangfelvétel (1-8) itt érhető el:
https://drive.google.com/drive/folders/1MU6OLveGixC6fr_IcmAvfMLySZwzBsAt?usp=sharing
A hangefelvétel meghallgatása után időrendben bemutatják mindazokat a tevékenységeket, amelyeket az adott személy /személyek a történetből végeztek el. Ügyelnek a nyelvtani jelenségekre és a helyes kiejtésre.
Lehetséges egy B változatot is használni – kártyák készítése, ahol olyan tevékenységek vannak a hangfelvételből kiírva, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a tanuló helyesen tudja ezt az adott szöveget hozzárendelni a képhez és elolvassa a helyes mondatokat, szöveget.
A szókincs ismétlésére a Quizlet digitális eszközt lehet használni a diákokkal.
A tanár arra ösztönzi a tanulókat, hogy maguk a diákok értékeljék a saját produkciójukat, és a tanulók is értékeljék egymást. Az értékelés szóban folyik, szükség esetén helyesbítik a nyelvtani jelenségeket és a kiejtést. A tanár ugyanúgy szóban értékeli a diákokat.
A tanulók tudásszintje szerint differenciálódnak a tanulók egyéni kimenetei is - nyelvtan, kiejtés, tartalmi oldal. A tanári értékelés is differenciált.A differenciált értékeléshez a B változat (kártyák) is használható.
A tanulók feladata az adott témával kapcsolatban prezentációt vagy videó prezentációt készíteni - ennek kimenete az előadáson alapul napi vagy heti iskolai és szabadidő tevékenységeik bemutatására.