- Prijava ali Registracija za objavo komentarjev
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Információs és kommunikációs technológiák
Tema, učno področje
Önismeret, HTML és CSS ismétlés
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Kezdeményezés és önirányítás
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Kommunikáció, logikus és struktúrális gondolkodás
Metoda poučevanja
csoportmunka
Élményalapú tanulás
kooperatív tanulás
Cilji učenja in razvoja
A weboldal fejlesztés 3 szerepkörét ismerik meg a diákok, és egyszerű feladatok segítségével kipróbálhatják magukat bennük.
Koncepti
önismeret, kommunikáció, projekt, feladat megosztás, weblap, HTML elemek, CSS szabályok, szelektor, formázás
Potrebna orodja
számítógép, telefon
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt
20 fogalom az ismétléshez:
- Honlap (website)
- Weblap (webpage)
- HTML (HyperText Markup Language)
- CSS (Cascading Style Sheets)
- Böngésző
- HEAD elem
- BODY elem
- H1–H6 címsorok
- P elem (paragraph)
- IMG elem
- A elem (anchor/link)
- UL/OL lista
- DIV elem
- CLASS attribútum
- ID attribútum
- CSS szelektor
- Color tulajdonság
- Background-color tulajdonság
- Font-family tulajdonság
- Margin és Padding tulajdonságok
10 téma a honlap készítéshez:
- Kedvenc filmem / sorozatom – rövid leírás, szereplők, plakát vagy kép.
- Kedvenc sportágam – szabályok, híres sportolók, illusztráció vagy fotó.
- Egy híres város bemutatása – látnivalók, térkép/kép, rövid történet.
- Állatok világa – egy választott állat részletes bemutatása képpel.
- Kedvenc zenekarom / előadóm – rövid életrajz, albumok, fotó.
- Kedvenc könyvem – tartalomismertető, főszereplők, idézet, borítókép.
- Iskolai élet – osztály, órarend, iskolai programok képekkel.
- Egészséges életmód – táplálkozási tippek, sport, illusztráció.
- Természeti jelenségek – pl. vulkánok, viharok, sarki fény képekkel.
- Technológiai érdekességek – pl. robotok, mesterséges intelligencia, okostelefonok.
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt
- HTML/CSS ismétlés egy mentimeter vagy hasonló telefonról vagy számítógépről elvégezhető felmérés alapján. A diákok beküldenek 3 szót, melyek a már tavaly megismert HTML/CSS, esetleg Bootstrap fogalmait nevezik meg. A szavakat egy listába összesítjük. Két fős csapatokat alkotunk, minden csoport kap egy szót a listából, melyet az MI segítségével példával együtt legfeljebb 3 mondatban kell bemutatni. Az elkészített anyagot a Google Osztályteremben leadják. 8 perc.
- A 3 szerepkör bemutatása: programozó (HTML), dizájner (CSS), tartalomkészítő és koordinátor. Akár MI eszköz segítségével az egyes szerepkörökhöz szükséges készségeket gyűjtjük össze, majd minden diák besorolja magát egy szerepkörbe. 8 perc
Izvajanje učne ure/projekta
- A diákok 3 fős csapatokat alkotnak, felhasználva a bevezetés végén megszületett önbesorolásaik alapján. Ha szükséges 4 fős csapatot kell alkotni, a 2 fős nem megfelelő. 2 perc
- A csapatok egy honlapot készítenek el, egy előre megadott témához, előre megadott elrendezés és durva terv alapján a megbeszélt és kiválasztott szerepkörükben. A felmerülő problémákat és kérdéseket egymással megbeszélve oldják meg. A tartalom előállításához és a dizájn kialakításához ismét fel lehet használni MI eszközöket. Lehetőség van képek vagy ábrák generálására is. A feladatot a szerepkörök felcserélésével és más-más témákkal összesen háromszor kell végrehajtani. 24 perc
- Önértékelés, megbeszélés. Minden diák beküldi a 2 szerepkör nevét, amelyek a legjobban tetszettek. Röviden megbeszéljük az így összegyűjtött statisztikát. 3 perc
Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Copilot
Gemini
Google Tanterem
Mentimeter
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
Sora, vagy egyéb képgenerátor
Načrt vrednotenja
- Az első, fogalom bemutató feladatot szóban, az egész csoportra értelmezve lehet értékelni. Szempontok: alaposság, érthetőség és a példa minősége.
- A második feladatban elkészült három honlapot kell értékelni, a gyorsaság, a tervhez való ragaszkodás és egyéni ötletek alapján, írásban, de szóban megbeszélve a diákokkal.
Domača naloga, projektna naloga
- A menti.com vagy hasonló oldal segítségével gyűjtük össze az ismétlendő témakör fontosabb fogalmait.
- A kialakított listából 2 fős csapatok ismertetik meg a fogalmakat.
- A 3 szerepkör felcserélésével 3 honlapot készítenek a diákok. A honlap témáját és elrendezését az előre megadott listából kell kiválasztani.