Easter Traditions in Hungary – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Nem jellemző
Tema, učno področje
Család, ünnepek
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Kommunikáció és együttműködés
Társadalmi és kultúrák közötti készségek
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
szókincsbővítés,beszéd-,hallás-és íráskészség fejlesztése,interakció,kommunikációs készségek fejlesztése, Simple Present alkalmazása
Metoda poučevanja
szemléltetés
csoportmunka
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
A tanulók legyenek képesek összefoglalóan beszélni a húsvétról,az ünnep eredetéről,a hozzá kapcsolódó szokásokról,hagyományokról
Koncepti
Easter,traditions,habits
Potrebna orodja
okostelefon, füzet,íróeszköz, tankönyvek (Szénásiné - Szekeres :TTT Vocabulary Activator 1; Jobbágy - Katona - Kevin : General Communication Skills and Exercises ),internet
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Az előző óra végén a tanár felvezeti az új témát: Easter traditions in Hungary. Kéri a tanulókat, hogy gyűjtsenek angolul kifejezéseket a húsvéttal kapcsolatban.

A tanár keres a témával kapcsolatos videót, a linket megosztja a tanulókkal,akiknek a feladata újabb kifejezések kiírása a film megtekintése során.

https://www.youtube.com/watch?v=NohrgCWvvog

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt
  • Az  előzetesen feladott kifejezések, szavak összegyűjtése, csoportosítása (symbols, activities, food and drinks )

     

  •     Ellenőrző kérdések a videóval kapcsolatban      - 10 perc

e.g. What nationality is the man?

       What about Easter Monday in his country?

       What did the younger women say about their costumes?

Izvajanje učne ure/projekta
  1. feladat : pármunka  - kép és szöveg párosítása        (5 perc)   TTT Vocabulary Activator 1  p 33/9

  2. feladat : csoportmunka az alábbi altémákban:           (15 perc)

                  Easter and religion

                  Traditional Easter dishes, recipes

                  Easter and children, presents

    A tanulók használhatnak segédeszközöket a megoldáshoz. Csoportonként 3 percben összegzik a téma lényegét, a többiek jegyzetelnek.

    3. feladat: chatGPT által készített szókincs ellenőrző feladat  (3 perc) -pármunka

    Prompt: Gyakoroltasd az angol szavakat húsvét témában.Irj egy angol szót,kérdezd meg a jelentését.Ezt ismételd ötször.Ha mindegyik válasz jó,akkor vége, ha nem, akkor kezdjük elölről.

    4. feladat: chatGPT által generált feleletválasztós teszt húsvét témakörben (3 perc) -egyéni munka

    Prompt: Készíts feleletválasztós tesztet angol nyelven a húsvéttal kapcsolatban.Adj tíz tesztfeladatot!

     

                  

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Načrt vrednotenja

Szóbeli értékelés az óra végén.

Diferenciacija

Különböző képességű és tudású tanulók alkotják a párokat,csoportokat, így tudják segíteni egymást.

A feladott szorgalmi feladat egy kicsit gondolkodtatóbb. 

Domača naloga, projektna naloga

A tanulók írjanak egy 12-15 mondatos  levelet egy külföldi barátjuknak  Easter in my Family címmel, felhasználva a tanult ismereteket, új kifejezéseket.

Szorgalmi feladat : szövegkiegészítés GCSE  p 175/2

Priponka