Hidegkonyhai készítmények – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Szolgáltatások
Tema, učno področje
Szakács
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Produktivitás és számonkérhetőség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Önálló gondolkodás
Metoda poučevanja
csoportmunka
Cilji učenja in razvoja
A diákok már az órára "felkészülve" jönnek kreatívabbak, előre gondolkodnak
Potrebna orodja
lap-top, okostelefon
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Ételkészítési ismeretek: Pető Gyula 

Hideg előételek:

Zöldség- és főzelékfélékből készíthető hideg előételek, 

Töltött zöldség- és főzelékfélék

Saját forrású PPT

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt
  • 3 perc Adminisztráció jelenlét felszerelés Tanulói problémák feltárása/ elhárítása
  • 3 perc Óra céljának  meghatározása  Hideg előételek csoportosításán a tanórára
  • Előzetes ismeretek feltérképezése
  • Előző órai ismeretek felidézése néhány mondatban
Izvajanje učne ure/projekta
  • 8 perc
    1 feladat:
    A tanulókkal egy tetszőleges videó kiválasztása(celeb kiválasztás és a témán belüli étel) és megtekintése(ez esetben Széll Tamás
  • Francia saláta elkészítése
  • Kaszinó tojás elkészítése
  • A videóban elhangzottak értelmezése, összefoglalása
     
  • 12 perc
  • NoteGPT használatával egy összefoglaló
  • 7 kérdéses rövid szóbeli "felelet"
  • A saláták elkészítése és módja
  • Előkészítése
  • Darabolása
  • Főzési technológiája
  • Majonéz elkészítése
  • Kaszinó tojáshoz a tojások előkészítése
  • Főzési technológia
  • Sárgakrém elkészítése
     
  • 9 perc
  • Hibák, miért Bacon és miért nem füstölt marhanyelv?
    Miért 1 db/ adag amikor 2 db/adagot ír a könyv?
  • Miért változtak meg a fogyasztói szokások?
  • Elmélkedések,
  • Javaslatok
Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Google NotebookLM
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
NoteGPT,
Načrt vrednotenja

10 perc

  • Összehasonlítás: az MI által adott válaszok és a Saját forrású PPT használata
    Ételkészítési ismeretek: Pető Gyula információi közötti esetleges különbségek feltárása
  • Értékelés: pozitívumok kiemelése.
  • Figyelemfelhívás a hiányosságokra.
  • Tanulnivaló tananyag pontosítása.
  • Érdeklődés, hogy milyen nehézségeket látnak a tanulók az elsajátítandó tananyagban .

A következő órára való felkészülés
Gyümölcsökből készíthető előételek
Saját forrású PPT használata
Ételkészítési ismeretek: Pető Gyula 

MAG Kocsonya Kálmán, Vomberg Frigyes akreditált könyv áttekintése a technológiák gyakorlása végett
 

Diferenciacija

Asszisztens segíti a tanulót a tananyag megértésében, pl fogalmak, ill eszközhasználat Chat GPT

Domača naloga, projektna naloga

Az internet segítségével keressen olyan témát ami a következő órán érdekelné, Gyümölcsökből készíthető előételek témájában.

ChatGpt segítségével próbáljon egy receptet összeállítani 4 főre, összetett saláták kategóriában.