Magyar nyelvtan – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Oktatás
Tema, učno področje
Főnevek
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Kommunikáció és együttműködés
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Produktivitás és számonkérhetőség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Nyelvi-nyelvtani jelenségek felismerése, helyesírási szabályok megismerése
Metoda poučevanja
csoportmunka
Cilji učenja in razvoja
Az óra végére a diákok képesek lesznek felismerni, csoportosítani a főneveket
Koncepti
főnév, köznév, tulajdonnév
Potrebna orodja
tankönyv, munkafüzet, írószer
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Szövegértést fejlesztő gyakorlatok

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Előkészítés:

Tanulók tevékenysége: ülésrend kialakítása, a tanuláshoz szükséges eszközök előkészítése, önellenőrzés

Pedagógus tevékenysége: a tanuláshoz szükséges feltételek megteremtése, szellőztetés, világítás, a tanuláshoz való előkészülés megfigyelése, ellenőrzése

Eszközök: leckefüzet, tankönyv, munkafüzet, íróeszközök

Módszerek: tevékenykedtetés

Izvajanje učne ure/projekta

Ráhangoló, motiváló, fejlesztő játék:

  • Tanulási képességet fejlesztő játék

Játék neve: Mondd a szót, és ne a színt!

Eszköz: szókártyák

Módszer: játék

  • Házi feladat megbeszélése

Pedagógus - tanulók tevékenysége: feladatonként átbeszélni a házi feladatokat

Eszköz: leckefüzet

Módszer: megbeszélés, tevékenykedtetés

  • Ismeretátadás

Pedagógus tevékenysége: a főnév definíciójának ismertetése, jelentése, főnevek csoportosítása

Tanulók tevékenysége: a főnév jelentésének, jellemzőinek, csoportosításának elsajátítása

Önálló munka

Tanulók tevékenysége: a feladatok önálló megoldása a megbeszéltek szerint a lejegyzett időn belül

Pedagógus tevékenysége: az önálló munka alatt folyamatos ellenőrzés, segítségadás, egyéni/kiscsoportos szükség szerinti segítségnyújtás

Načrt vrednotenja

Ellenőrzés, értékelés

Tanulók tevékenysége: a tanulók önellenőrzése, padrend fenntartása a tanulás alatt, tanulási technikák tartása, feladatok befejezése

Pedagógus tevékenysége: az írásbeli munkák folyamatos javítása, ellenőrzése, átadott ismeretek ellenőrzése

Értékelési szempontok: a csoport egészének értékelése, magatartás, feladattartás, feladatmegoldás, munkafegyelem szempontjából, személyre szabott egyéni értékelés, tanulói önreflexió

Domača naloga, projektna naloga

Házi feladat meghatározása: főnevek csoportosítása, tulajdonnevek helyesírása munkafüzet szerint

Priponka