Erőszakmentes kommunikáció – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Egészségügy és jólét
Tema, učno področje
Önismeret, kommunikáció
Poklicni predmet(i)
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Kommunikáció és együttműködés
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
kommunikációs készség, együttműködés, empátia
Metoda poučevanja
csoportmunka
Cilji učenja in razvoja
A kommunikációs , feszült helyzetben az érzések beazonosítása, megfogalmazása, a másik ember megfigyelése
Koncepti
asszertivitás, érzelemkifejezés, azonosítás, konfliktusmegoldás
Potrebna orodja
képek, érzéskártya,
Trajanje
90 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

 érzelemkártya, érzelemképek (moodcards).

 

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Előkészítem a termet, és az eszközöket.

Izvajanje učne ure/projekta

Bevezetés:   Jégtörő játék: hullámmozgás: körben állunk és végig fut egy hullám, guggolásból felegyenesedünk. 

Ki hogyan jött, hogy érzi magát. A múltkori órából mit hozott vissza.

Munkafázis: kis csoportokat alkotunk az általuk húzott szín szerint. Mindenki húzzon egy érzelemkártyát amelyet eljátszik a csoportnak és a többiek próbálják az érzelmet beazonosítani. 

Képeket választanak ki milyen szituációban tapasztalt ilyen érzelmet. 

Reflexió: megbeszélés miért fontos az érzelmek beazonosítása, kifejezése a kommunikációban.

Zárókör: Kinek volt nehéz a feladat, hogyan érezték magukat közös szófelhő készítés

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Wordart
Načrt vrednotenja

érzelem napló beadás

Domača naloga, projektna naloga

Érzelemnapló készítés. szófelhő készítés

Priponka