Delo in energija – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Se ne uporablja
Tema, učno področje
Delo in energija
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Znanja in spretnosti IKT
Informacijska pismenost
Samoiniciativnost in samousmerjanje
Komuniciranje in sodelovanje
Ustvarjalnost in inovativnost
Kritično mišljenje, reševanje problemov
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
naravoslovna, IKT
Metoda poučevanja
skupinsko delo
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Dijaki poznajo definicije dela in mehanske energije ter energijske spremembe
Koncepti
Zakon o ohranitvi mehanske energije
Potrebna orodja
Žepno računalo, pametni telefon ali tablica ali računalnik
Trajanje
Pri pouku temu namenim 6 šolskih ur, timsko delo traja 3 tedne
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Spletni učbenik: https://eucbeniki.sio.si/fizika9/index.html

Učbenik Fizika 1 , avtorjev A.Mohorič in V. Babič

Opis možnosti, ki jih imajo za timsko delo ( izdelava iger, učnih kartic, interaktivnih gradiv za ponavljanje, reševanje računskih nalog, izdelava kviza ali učnega gradiva). Nalogo izvedejo delno v šoli in delno doma.

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Opis možnosti, ki jih imajo za individualno ali timsko delo

Razdelitev dijakov v time. Določitev kdaj oddajo osnutek (naslednjo uro); kdaj prvo verzijo v pregled (po 1 tednu) in kdaj izdelek (po 2 tednih). Nato imajo še čas za testiranje in ocenjevanje.

Izdelek oddajo v Drive ali MSTeams

Izvajanje učne ure/projekta

Dijaki povsem samostojno izvedejo naloge. Učitelj le opravi pregled osnutka in vmesni pregled opravljenega dela ter dijakom svetuje

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Plickers
Quizizz
Nearpod
Kahoot
MS Teams
Sway
Canva
h5p
Mentimeter
Socrative
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
uporabijo app za izdelavo iger in video posnetkov
Načrt vrednotenja

Učitelj izdela ( izdelam) list za ocenjevanje timskega dela. Predvideno je, da dijaki ocenjujejo druge člane tima, sočasno učitelj ocenjuje sodelovanje, komuniciranje in ... dijakov. Na koncu vsi dijaki preizkusijo objavljena gradiva in jih ocenijo. Končna ocena je sestavljena iz ocen učitelja, ocen članov tima in ocene izdelka.

Diferenciacija

Vsak dijak ima možnost, da izbere način dela, ki najbolj ustreza njegovemu znanju, načinu učenja in osebnim lastnostim.

Domača naloga, projektna naloga

Objava izdelanega gradiva.