Al ristorante – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Storitve
Tema, učno področje
Naročevanje hrane
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Znanja in spretnosti IKT
Komuniciranje in sodelovanje
Ustvarjalnost in inovativnost
Kritično mišljenje, reševanje problemov
Produktivnost in odgovornost
Prožnost in prilagodljivost
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Poimenovanje hrane in pijače
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Izdelava jedilnega lista in naročevanje hrane ter pijače
Potrebna orodja
spletna učilnica, dostop do interneta, Teams aplikacija
Trajanje
1-2 šolski uri
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Učne liste z dialogi v restavraciji  pazljivo preberejo, izpišejo neznane besede ter jim dodajo slovenski prevod.

S pomočjo danih dialogov izdelajo italijanski jedilni list.

 

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Uvodno motivacijo izvedem s pomočjo videoposnetka Al ristorante ki prikazuje naročanje hrane v restavraciji. Ponovimo osnovno besedišče.

Izvajanje učne ure/projekta

Dijaki /študenti si razdelijo vloge gost-stranka ter pripravijo ter simulirajo različne dialoge  v skupinah  v restavraciji.

 

 

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Nearpod
Moodle
h5p
Načrt vrednotenja

Naloga je uspešno opravljena, ko uspejo samostojno naročiti vse dele italijanskega slavnostnega  kosila.

Diferenciacija

Hitrejši dijaki poiščejo s pomočjo interneta dodatno besedišče za hrano in dopolnijo svoj jedilni list z novim besediščem.

Domača naloga, projektna naloga

V spletni učilnici si ogledajo video »Il tavolo o la tavola« , v katerem izvejo, kdaj uporabljati izraz il tavolo in kdaj la tavola in rešijo učni list. Oba izraza  prevedemo »miza«, pa vendar je v določenih situacijah pravilen le en izraz.

Rešijo učni list »I pasti della giornata«(dnevni obroki v Italiji) s pomočjo posnetka H5P. Tu izvejo dodatne informacije glede prehranjevalnih navad italijanov.