Burkolatragasztók – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Mérnöki tevékenység, gyártás és építőipar
Tema, učno področje
Burkolatragasztók
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Információs műveltség
Kommunikáció és együttműködés
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Ellenőrzi és admi-nisztrálja a burkolás-hoz szükséges építő-anyagok minőségét és mennyiségét.
Metoda poučevanja
beszélgetés
magyarázat
csoportmunka
Cilji učenja in razvoja
Az óra végére a diákok képesek lesznek a burkolatragasztókat csoportosítani, a szabványjelöléseket felismerni és meghatározni.
Koncepti
Burkolatragasztók fogalma. Burkolatragasztók alapanyagai. Csemperagasztók gyártása. Csemperagasztók csoportosítása. Csemperagasztók szabvány szerinti besorolása.
Potrebna orodja
Okostelefon vagy tablet
Trajanje
45 perc
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Tanári irányítással beszélgetés a tanulókkal, a gyakorlaton, egyéb helyeken szerzett tapasztalatokról, megfigyelésekről.

Izvajanje učne ure/projekta
  • Óravázlat füzetbe

    Burkolatragsztók fogalma:
    A burkolatragasztó egy olyan különböző kötőanyagú habarcs, amely biztosítja a burkolólap és az aljzat közötti tartós, stabil kapcsolatot.

    2. Burkolatragasztók alapanyagai:

    - kötőanyag: cement, diszperzió, műgyanta
    - adalékanyag (töltőanyag): dolomit, mészkő, kvarchomok
    - kiegészítő anyagok: vízmegtartó, tapadáserősítő, pigment stb.

    3. Csemperagasztók gyártása:
    keverőüzem->anyagtároló silók->számítógéppel történő keveréképzés->csomagolás->minőségellenőrzés->tárolás

    4. Csemperagasztók csoportosítás:
    - kötőanyag szerint: cement, cement+diszperzió, reaktív műgyanta alapú
    - ragasztóágy vastagsága szerint: vékonyágyas, középágyas
    - szín szerint: fehér, szürke
    - kötési idő szerint: normál, gyors
    - diszperziótartalom: nélkül, alacsony, közepes, magas
    - komponensek száma szerint: egy vagy kettő

    5. Csemperagasztók szabvány szerinti besorolása:
    C, D, R, 1, 2, T, F, E, S1, S2

    https://www.youtube.com/watch?v=9WNH0jh8nlU&t=541s

    Videó megnézése , majd páros munkával, közösen tanári irányítással videóhoz kapcsolódó kahoot teszt kitöltése.

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Kahoot
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
NotebookLM
Načrt vrednotenja

Kahoot teszt. https://play.kahoot.it/v2/lobby?quizId=f6f10879-1858-4ef8-b397-3a75993c9e3c

Teszt közben és a végén párok értékelése szóban. 

A legjobb, vagy 3 legjobb tesztelő páros értékelése érdemjeggyel.

Diferenciacija

A párosok kialakításánál lehetőség szerint egy gyengébb és egy jobb tanuló összepárosítása.

Domača naloga, projektna naloga

Keresd meg az interneten az alábbi csemperagasztókat, írd mellé a jelölésüket, írd le röviden, hogy mit jelent:

  • 8248 RAPIDFLEX S1 CRYSTAL:
  • ADESILEX P7 EXTRA:
  • CERESIT CM 16:
  • Mapei Adesilex P22 fehér: