Az európai bölény – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Oktatás
Tema, učno področje
Állattan
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Információs műveltség
Kezdeményezés és önirányítás
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Társadalmi és kultúrák közötti készségek
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
szövegértés, lényeg kiemelése, természetismeret
Metoda poučevanja
kutatásalapú tanulás
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
az diákok jó szövegértése, érzékenyítés az állat és növényvilág iránt, környezetvédelem
Koncepti
állattan
Potrebna orodja
füzet, feladatlap,
Trajanje
4 tanóra
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Szög a bölény életéről

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

A kiemelt védelmű állatokról való beszélgetés, a környezetvédelem fontossága és az emberi felelősség átbeszélése. 

Izvajanje učne ure/projekta
  1. óra 

1.óra

  1. A gyerekekkel beszélgetünk arról, ki milyen állat vagy növény-mentési, védelmi akciókról hallott. 10 perc

2. Megkapják a szöveget, amit együtt felolvasunk hangosan. 15 perc

3. Szövegértés általános érzékelése: kérdések a szöveggel kapcsolatban. 10 perc

  • milyen állatról volt szó?
  • hol élnek?
  • mivel táplálkoznak?
  • milyen a testalkatuk?

4. Házifeladat kiosztása.

2. óra

  1. Visszatekintés az előző órára. 
  2. A füzetben elkészült házifeladatok ellenőrzése. 
  3. Csoportos feldolgozása a szövegnek, témakörök szerint, rajzok és írások készülnek a füzetbe. Kiselőadások kiosztása, szempontok megbeszélése.

3. óra

  1. A kiselőadások meghallgatása.
  2. Visszatekintés, összefoglalás. 

4 óra

  1. Felmérő megírása teszt formában

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Google Forms
Načrt vrednotenja

Füzetmunka ellenőrzése, teszt

Diferenciacija

A csoportfeladatokban jó arányban elosztani a különböző képességű gyerekeket.

Domača naloga, projektna naloga

A kiselőadásokra felkészülni csoportokban kell, szöveges, művészi és előadó feladatok felosztása. 

Házi feladat, a szöveg alapján jegyzet készítése az bivalyról, saját csoport feladat részletes kidolgozása.