Komposztálás – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt projekta
Sector
Mezőgazdaság, erdészet, halászat és állategészségügy
Oktatás
Tema, učno področje
Termesztőlözegek
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
IKT (információ, kommunikáció, technológia)
Kreativitás és innováció
Produktivitás és számonkérhetőség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Környezeti nevelés
Metoda poučevanja
projektalapú tanulás
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Komposztálás lehetőségeinek megismerése, elsajátítása
Koncepti
Kétnyári növények, obligált, fakultatív, dísznövénytermesztés, tartóshatású műtrágya, termesztőközeg, termesztőberendezés, fólia, üvegház,
Potrebna orodja
számológép, okostelefon vagy tablet, termesztőberendezés, növény, termesztőközeg,
Trajanje
6x3 óra+3x1 óra reflexiókhoz
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Nézd  meg a  következő honlapokat.

https://humusz.hu/komposztalj/alapok

https://hu.wikipedia.org/wiki/Komposzt%C3%A1l%C3%A1s

 

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt
https://www.youtube.com/watch?v=VPumLVn2gDk

Videó megnézése elemzése

Fő szempontok lásd előkészítés kiegészítő anyagok

Munka csoportok kialakítása (Különböző kertészeti témák szerint) - Ezt elméletben a diákok maguktól is ki kell találniuk, ha nem lásd megvalósításnál_ (tanári mentori beavatkozás)

Szükséges eszközök beszerzése, kiadása

Területek kijelőlése

 

 

 

Izvajanje učne ure/projekta

Ha  a kiadott és  tanult anyagok szerint  nem megy  javaslat  rávezetés a helyes  csoport kialakításra ( szóbeli utalás vagy közlés)

Csoport alakítás

1 csoport  faiskola (6-8 hónap)

2 csoport mezőgazdaság (3-6 hónap)

3 csoport kertfenntartás (3-8 hónap)

4 csoport dísznövénytermesztő üzem (3-6 hónap)

tervezzétek meg a zöld hulladék felhasználást.

Komposztáló tér kialakítása,utána folyamatos  fenntartás (ez 2-3 hónap), kb 1-3 óra alkalmanként

3 hónap után  feltárás kielemzés 1

6 hónap után következő  feltárás kielemzés 2

Végső feltárás után a különböző csoportok  készítsenek tervet a felhasználásra.

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Google Sites
Tankockák (Learningapps)
Google Tanterem
Načrt vrednotenja

Önértékelés Minden csoport  önálló munkanapló (google siteon) alapján elemzi a  komposztálásának lépéseit , ahol hibáztak  ( önreflexió), azt kielemzik, megvitatják egymással.

Gyakorlati munkák értékelése  a  csoportok egymást Végső kielemzéskor  csapatok elemzik a saját munkájukat illetve   vita fórumon megvitatják egyik másik módszer(ek) előnyeit, hátrányait.

tanári értékelés ( inkább mentori) Az esetleges még felmerülő hiányosságokra  rávezetés,  kérdezésekkel

 

Diferenciacija

https://learningapps.org/watch?v=pp67bouat23

Domača naloga, projektna naloga

Csoportok készítsenek egy saját házi komposztálási tervet, és  gyakorlati megvalósítása.