Amerika földrajza – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Természettudományok, matematika és statisztika
Tema, učno področje
Amerika földrajza
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Produktivitás és számonkérhetőség
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Társadalmi és kultúrák közötti készségek
Cilji učenja in razvoja
Képesek legyenek a diákok az amerikai kontinens főbb domborzati-vízrajzi elemeit elhelyezni.
Koncepti
Észak, Dél- és Közép-Amerika, kontinens, Csendes-óceán, Atlanti óceán, Karib-tenger, Maxikói-öböl, Sziklás-hegység, Andok, Amazonas-medence
Potrebna orodja
agyag, agyagozó tábla
Trajanje
90 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

földrajzi térképek

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

észak-amerikai indián dal

sziú indián teremtéstörténet - beszélgetés ennek kapcsán (milyen lehet az ottani táj, mi derül ki az emberekről)

 

Izvajanje učne ure/projekta

Rátekintés a kontinens domborzati térképére- mire hasonlít, mi szembeötlő, összehasonlítjuk Európával, Ázsiával, Afrikával, miben más?

egy képzeletbeli utazás végig a kontinensen: követni, közben megkeresni a főbb határoló földrajzi egységeket, a legfontosabb domborzati, vízrajzi egységeket

agyagmunka, párokban: vagy az északi vagy a déli kontinens domborzatának elkészítése (utólagos festéssel majd)

néhány kép megtekintése a kontinens néhány jellegzetes tájáról

Načrt vrednotenja

az elkészült munkák közös értékelése: pontosság, arányosság, kidolgozottság, befejezettség mértéke

 

Diferenciacija

agyag: minél több részlet kidolgozása

 

Domača naloga, projektna naloga

fogalmazás: Egy képzeletbeli utazás valamely folyón, hegyen át. Miért ezt választom, hogyan képzelem az út nehézségeit, szépségeit, mit látnék, kikkel találkoznék?