Jedilniki – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Kmetijstvo, gozdarstvo, ribištvo in veterina
Tema, učno področje
Jedilniki
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Informacijska pismenost
Samoiniciativnost in samousmerjanje
Komuniciranje in sodelovanje
Prožnost in prilagodljivost
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Kriteriji za sestavo jedilnikov
Cilji učenja in razvoja
Dijak zna sestaviti jedilnik, izračunati hranilno in energijsko vrednot, pozna alergene.
Potrebna orodja
računalnik, pametni telefon
Trajanje
2 uri
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Dijakom razložim kriterije za sestavo jedilnikov. Pri tem povezujejo znanje, ki so ga pridobili tekom izobraževanja pri različnih strokovnih modulih.

Izvajanje učne ure/projekta

Dijaki se razdelijo v 5 skupin. Dobijo različne teme: celiakija, laktozna intoleranca, hipertenzija, diabetes, hiperholesteromija. Vsaka skupina s pomočjo literature in spleta pripravi seznam priporočenih in odsvetovanih živil. S pomočjo pripravljenega seznama zapiše jedilnik s petimi obroki. Dijaki izračunajo hranilno in energijsko vrednost obrokov. Izračun naredijo s pomočjo aplikacije, spletne strani prehranske označbe.. Zapišejo tudi alergene. Pri tem upoštevajo uredbo 1169.

Vsaka skupina predstavi svoj jedilnik.

Zbrane jedilnike oddajo v spletno učilnico.

 

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Moodle
h5p
PowerPoint 2016+ as screen recorder
Načrt vrednotenja

Pri predstavitvi in reševanju kviza se vidi, kako uspešni so bili dijaki pri usvajanju teme. 

Domača naloga, projektna naloga

V spletni učilnici rešijo kviz.