A hatványozás azonosságainak gyakorlása

  • Molnár Imre
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Természettudományok, matematika és statisztika
Tema, učno področje
hatványozás
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
matematikai szaknyelv, alapműveletek végzése, divergens gondolkodás
Metoda poučevanja
csoport munka
Egyéni munka
Frontális
páros munka
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
A diákok ismerik a hatványozással kapcsolatos fogalmakat, az azonosságokat alkalmazni tudják a saját szintjükön (alap, közép, haladó).
Koncepti
hatványozás, alapműveletek, nyitott mondatok
Potrebna orodja
okostelefon, számológép, (a teremben led-panel, számítógép)
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

A 11. évfolyamos diákok tanulják az n-edik gyök és a logaritmus fogalmát. Előptte ismétlésként szükséges feleleveníteni a hatványozással kapcsolatos fogalmakat és bevezetésként megemlíteni a rövidesen tanulandó ismereteket. Ehhez egy írásos jegyzetet kapnak.

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

1-3 perc: Üdvözlés, célkitűzés, csoportalakítás. (A megelőző órán házi feladat adására nem került sor.) (frontális)

Izvajanje učne ure/projekta

4-13 perc: Videó megtekintése, mely elmagyarázza a fogalmakat, azonosságokat. A videó kifejti az előre kiosztott jegyzetben tömörítetten kapott információt. (egyéni munka)(Notebook-LM)

14-33 perc: 10 darab feladat megoldása, a csoportok kialakítására tudásszint szerint került sor (alap, közép és haladó szint). (egyéni és csoport munka a redmenta felületén) A csoportok átjárhatósága helyes megoldás után biztosított. (Geogebra, ChatGPT, Redmenta)

34-42 perc: Tanulókártyák segítségével az ismeretek megszilárdítása. (páros munka) (NotebookLM, Redmenta)

43-44 perc: Csoportokon belül ön- és társértékelés, ezt követően szóbeli értékelés (tanár) és kilépő kártya felmutatása (3 szín, diák).

45. perc: Házi feladat kiadása, elköszönés,.

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Geogebra
Google NotebookLM
Redmenta
Načrt vrednotenja

Csoportokon belül ön- és társértékelés, ezt követően szóbeli értékelés (tanár) és kilépő kártya felmutatása (3 szín, diák).

Diferenciacija

10 darab feladat megoldása, a csoportok kialakítására tudásszint szerint került sor (alap, közép és haladó szint). (egyéni és csoport munka a redmenta felületén) A csoportok átjárhatósága helyes megoldás után biztosított. (Geogebra, ChatGPT, Redmenta)

Priponka
Infografika (4.02 MB)
Gondolattérkép (132.24 KB)