Húsételek gyakorlás

  • Kocsisné Doszpod Szilvia
Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt projekta
Sector
Szolgáltatások (turizmus, szépészet, stb.)
Tema, učno področje
Sertés és borjúhúsételek csoportosítása
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Kommunikáció és együttműködés
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Sertés és borjúhúsételek jellemzői, összehasonlítása
Metoda poučevanja
A téma közös megbeszélése
csapatmunka
Cilji učenja in razvoja
A diák rendszerben lássa a húsételek közötti azonosságokat, és különbségeket. Ez segíheti a menüsorok összeállításában és akár új ételek megalkotásában
Koncepti
Egészben sütés, Frissen sütés, Párolás, Főzés jellemzői, húsrészek, jelleget adó anyag
Potrebna orodja
Okostelefon, laptop/számítógép, okostábla
Trajanje
45
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Korábbi órai jegyzetek, duális partnereknél összegyűjtött receptek, duális partnerek honlapja

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

A diákokkal felelevenítem, hogy milyen húsételeket ismertek meg az elmúlt órákon és ezek milyen módon készülhetnek

Izvajanje učne ure/projekta

A csoport kialakítása után megbeszéljük a kérdéseket, melyek alapján majd csoportosítani kell a húsételeket.

Hogyan készülnek (egészbensütés, frissen sütés, párolás, főzés)

Melyik készülhet CSAK sertéshúsból?

Melyik készülhet CSAK borjúhúsból?

Melyik étel készülhet borjú és sertéshúsból is?

Melyik ételhez illik burgonyaköret?

Melyik ételhez illik galuskaköret?

Melyi ételhez kínálunk mártást?

Melyik ételben vannak zöldségek is?

Melyik étel készül gombával?

Melyik étel jellegzetes körete a párolt rizs?

Melyik étel készül jelleget adó ragúval?

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Copilot
Gemini
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
Gondolattérkép előkészítése
Načrt vrednotenja

A csoportok válaszolnak a kérdésekre, melyet mindenki előtt felolvasnak. Egy fő pedig kivetíti a táblára. A háromból egy rendszerezett táblázatot készítünk.  melyből összeáll a gondolattérkép. A rendszerező táblázatban a felmerülő kérdéseket a Megjegyzés rovatban röviden megmagyarázzuk. 

Diferenciacija

9 fős csoportomat három 3 fős csoportba alakítom ki, úgy hogy legyen egy olyan csoport is ahol minden tanuló ugyanannál a duális partnernél dolgozik és kettő olyan ahol minden tanuló másik gyakorlati helyen dolgozik

Domača naloga, projektna naloga

A diákok szárnyashús és marhahúsételeket gyűjtenek a duális partnereknél, esetleg az interneten

Redmenta feladatlap kitöltése Direktcím: HúsokI.SertésBorjú

Priponka
Sertés.doc (319 KB)