Zaznavanje – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Se ne uporablja
Tema, učno področje
Občutenje in zaznavanje
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Znanja in spretnosti IKT
Samoiniciativnost in samousmerjanje
Ustvarjalnost in inovativnost
Kritično mišljenje, reševanje problemov
Metoda poučevanja
Igrifikacija
Cilji učenja in razvoja
Dijaki razlikujejo občutenje in zaznavanje. Poznajo načela zaznavne organizacije, pozornost in zmotne zaznave.
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Dijaki ponovijo definicijo občutenja ter na primeru ponovijo povezave dražjaj - čutilo - občutek. Preko metode možganska nevihta dijaki razmišljajo o zaznavanju ter pomembnosti pozornosti pri interpretaciji dražljajev.

Izvajanje učne ure/projekta

Dijaki spoznajo definicijo zaznavanja. Ogledajo si različne fotografije ter opredelijo načela združevanja in načelo lika ter podlage. V skupinah poskusijo narisati primere za posamezno načelo združevanja. Primere lahko rišejo/pišejo v MsTeams Whiteboard oz. snov ponovijo preko kviza (npr. Mentimeter ali Google Forms), t.j. pripišejo različna načela različnim primerom in razmišljajo o svojih primerih. Na YouTubu si ogledajo posnetek selektivne pozornosti. Preko metode možganske nevihte pridejo do definicije pozornosti in razmišljajo o vplivu pozornosti na druge duševne procese (npr. učenje, spomin). Dijaki spoznajo zmotne napačne intepretacije (iluzije, halucinacije).

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Google Sites
MS Teams
Jamboard
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
YouTube
Načrt vrednotenja

Dijaki utrjujejo snov s pomočjo kviza (Google Forms).

 

Domača naloga, projektna naloga

Doma se spomnijo svoj primer zmotne zaznave.