Snov – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Kmetijstvo, gozdarstvo, ribištvo in veterina
Tema, učno področje
Razvrščanje in lastnosti snovi
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Informacijska pismenost
Samoiniciativnost in samousmerjanje
Komuniciranje in sodelovanje
Kritično mišljenje, reševanje problemov
Metoda poučevanja
razlaga
Cilji učenja in razvoja
Dijaki spoznajo, da okolica v kateri živimo, je sestavljena iz ogromno različnih snovi.
Potrebna orodja
pametni telefon
Trajanje
2 uri
Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Za motivacijo odigramo kviz Kahoot nato spodbudim razpravo, da okolica v kateri živimo, je sestavljena iz ogromno različnih snovi.

Izvajanje učne ure/projekta

Dijaki narišejo shemo in ob poslušanju razlage dopolnjujejo. Snovi so lahko čiste ali so zmesi. Po sestavi delimo čiste snovi na elemente in spojine. Zmesi so sestavljene iz dveh ali več čistih snovi. Poznamo homogene in heterogene zmesi. 

Dijaki spoznajo stanja snovi, pojasnijo mikroskopsko sliko v trdnem, tekočem in plinastem agregatnem stanju ter prehode med agregatnimi stanji. 

 

 

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Kahoot
Moodle
Načrt vrednotenja

Reševanja kviza v spletni učilnici Moodle. Kviz je odprt do konca šolskega leta in je namenjen ponavljanju in utrjevanju znanja. Učitelj in dijaki dobijo povratno informacijo o uspešnosti reševanja. 

Domača naloga, projektna naloga

V spletno učilnico Moodle naložim povezavo do interaktivne simulacije (https://phet.colorado.edu/sims/html/states-of-matter-basics/latest/states-of-matter-basics_bs.html),

ki bo pripomogla k boljšemu razumevanju učne snovi.