Regisztráció után válasszunk kategóriát. Az alkalmazásban több száz kész sablon (ingyenes és fizetős-pro verzió) áll rendelkezésre, érdemes ezekből kiindulni. A Terv készítése gombra kattintva kezdődhet a munka.
A Canva funkciói egyre bővülnek, így prezentációk, nyomatok, marketing anyagok, videók, közösségi média grafikák készítése mellett pl. levél fejlécek készítésére is van lehetőség. A sokféle, jól megtervezett és rugalmasan alkalmazható sablon használata mellett egyéni méretek megadására is van lehetőség regisztrált felhasználóknak.
A munkánkhoz képeket, feliratokat, ikonokat, alakzatokat, stb. adhatunk, majd a kész alkotást letölthetjük/megoszthatjuk/ e-mailben elküldhetjük.
- többnyelvű kezelőfelület
- egyszerű, felhasználóbarát program
- bármilyen eszközről könnyen használható (tablet, telefon, laptop, asztali gép), telefonra alkalmazásként is letölthető
- egyéni, páros és csoportos munkára is lehetőséget biztosít
- rengeteg jól kategorizált sablon közül válogathatunk
- folyamatosan fejlődik, egyre bővülnek a funkciói
- minden elkészített anyagot a felhasználó saját fiókjában tárol, így azok könnyen módosíthatók
- van lehetőség saját fotó, videó feltöltésére és használatára
- kezdőknek is lehetőséget ad igényes és nyomtatható grafikai munkák, dokumentumok elkészítésére (pl. meghívó, szórólap, oklevél, önéletrajz stb.)
- regisztráció nélkül is van lehetőség tervezésre: ebben az esetben csak az alap funkciók elérhetőek
- a Canva Pro (az alkalmazás fejlett változata, amit alapesetben előfizetéssel lehet használni) ingyenes oktatási és nonprofit szervezeteknek
Hátránya talán csak annyi, hogy minél jobban megismeri valaki a lehetőségeit, annál többet szeretne megvalósítani, és ez olykor akadályokba ütközik, hiszen nem profi szerkesztőprogramról beszélünk (mint pl. a Photoshop).
Ajánljuk prezentációk, plakátok, önéletrajzok, marketing anyagok elkészítéséhez. Hasznát vehetjük iskolai rendezvényekhez kapcsolódóan (plakát, meghívó, oklevél), vagy a faliújság színesítésére, közösségi média bejegyzések vonzóbbá tételére, animálására.
Kiváló lehetőséget ad arra, hogy a diákoknak kreatív feladatot adjunk ki, pl. közös logótervezést.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Infografika
Infografika
„Egy kép többet mond ezer szónál.”
Egyre vizuálisabb világunkban sokszor szívesebben nézünk végig egy igényesen megszerkesztett, informatív, de kevés szöveget tartalmazó plakátot, mint olvasunk el egy hosszú tájékoztatót ugyanabban a témában. A diákjainkra ez fokozottan igaz, érdemes ezért az információt számukra jól feldolgozható formában tálalnunk. Ehhez lehet kiváló eszköz egy infografika, ami az információkat képpé rendezve tárja elénk.
Használhatjuk a megértés ellenőrzésére is: megkérhetjük a diákokat, hogy mutassák be infografikán, mit tanultak. Rendszerezhetjük vele különféle tananyagrészek anyagát, a szófajoktól kezdve a mértékegységeken át történelmi eseményekig.
Prezentáció
Prezentáció
Ha a szokásos PowerPoint-prezentáció helyett más prezentációs eszközzel készítünk tananyagot, sokszor már az is félsiker.
Idő hiányában a korábban elkészített ppt-t néhány lépésben mozgalmasabb videóvá alakíthatjuk. Válasszuk azt, hogy Mentés másként, majd mentsük el a prezentációt .mp4 formátumba, és készen is vagyunk.
Videó, animáció
Videó, animáció
Ha a tananyag egy részét a szokásos frontális előadás helyett rövid animációban, videóban dolgozzuk fel, biztosan többet érünk el.
A videó legyen motiváló és rövid, a legfontosabb pontokra terjedjen ki. Ehhez a megszokottól eltérő módon kell tekintenünk a tananyagra: Melyek azok az elemek, amelyeket a tanár jelenléte nélkül is meg tud tanulni minden diák?
Olvass a fordított tanterem módszerről, hogy megtudd, miért érdemes az órák előtt videó(ka)t megosztani a diákokkal.