A Redmenta egy jól használható feladatlapkészítő alkalmazás. Mindenkinek ajánljuk, akik gyorsan, egyszerűen szeretnének feladatlapot készíteni.
Ingyenesen alkalmazható, bármely böngészőből, vagy akár mobileszközökről is elérhető. Egyszerű, magyar nyelvű kezelőfelülettel rendelkezik, és számos, az online felmérést megkönnyítő funkcióval.
- Könnyű használni.
- Többféle kérdéstípust lehet választani pl. feleletválasztós (egy válasz, vagy több válasz), igaz-hamis, kifejtős, rövid válasz, párosítós, sorrendbe helyezés.
- A feladatokhoz csatolhatunk képet vagy youtube videót is.
- Lehetőséget ad az egyedi pontozás / értékelés kialakítására.
- Kitöltési beállítások meghatározhatók (pl. időlimit, hányszor tölthető ki, eredmények megjelenítése stb.)
- Egy-egy feladat ellenőrzését követően feladatmagyarázat is megadható.
- A diákok munkája nyomon követhető.
- Könnyen megosztható a diákokkal (Google Classroom, Microsoft Teams, Direktcím).
- Egyszerűen módosítható, újrahasználható egy feladatlap.
- A feladatlapok ki is nyomtathatók, pdf-ben is elmenthetők.
- Android és iOS rendszereken nincs rá külön applikáció
Az oldalon tesztlapokat készíthetünk, megoszthatjuk diákjainkkal és az automatikus kiértékelés segítségével nyomon követhetjük a tanulók munkáját, eredményeit.
Regisztráció után lehet használni az oldalt, ahol készíthetünk új feladatlapot, szerkeszthetjük a korábbi feladatainkat, csoportokat hozhatunk létre és egy katalógusból kereshetünk mások által készített, szabadon felhasználható feladatokat is.
A Redmenta változatos kérdéstípusokat kínál fel a tesztkészítéskor: feleletválasztós, igaz-hamis, kifejtős, rövid válasz, párosítós, sorrendbe helyezés.
A felmérés közbeni csalást úgy igyekszik kiszűrni, hogy megkeveri a válaszlehetőségeket, illetve lehetőségünk van a kérdések sorrendjének megkeverésére, így minden tanuló más-más sorrendben kapja ugyanazokat a kérdéseket és a hozzájuk tartozó válaszlehetőségeket. Ezen kívül, ha oldaltörést szúrunk be a kérdések közé, akkor minden egyes kérdés egy külön oldalon jelenik meg, ezzel is nehezebbé téve a kérdésekről való diákközi kommunikációt. A kifejtős valamint a rövid válasz esetén a rendszer érzékeli, ha a tanuló nem gépeli a választ, hanem bemásolja, és ezt jelzi is. A teszt időzíthető, így az osztály ugyanabban az időben tudja megoldani, a megadott idő leteltével már nem lehet megnyitni.
A Redmenta további előnye az, hogy egyéni pontszámok rendelhetők az egyes kérdésekhez, illetve képes részpontszámokat is számolni azokban az esetekben, amikor erre szükség van. A kérdésekhez rendelhetünk képeket, videókat. A feladatlapokhoz kapcsolódó direktcímekkel a tanulók egyszerűen és gyorsan hozzájutnak a teszthez, akkor is, ha nincsenek bejelentkezve a Redmentára – ekkor meg kell hogy adják a teljes nevüket. Az az optimális azonban, ha a tanulóinknak is van felhasználói fiókjuk, ugyanis ekkor osztálycsoportokat tudunk létrehozni, és csak kifejezetten számukra küldjük el az elkészített feladatlapokat.
A Redmenta a publikus feladatlapokból összeállított feladatbankkal rendelkezik, amelyet mi is bátran felhasználhatunk a tesztjeink összeállítása során, a rendszer a megadott címkék alapján a feladatlap szerkesztésekor fel is ajánlja a szerinte odaillő kérdéseket.
Az elkészült feladatlapjainkat online és kinyomtatott formában is felhasználhatjuk. Nyomtatáskor is kérhetjük a kérdések megkeverését, így ugyanabból a feladatsorból többféle változatot tudunk nyomtatni.
Az online változat azonnali visszajelzést nyújthat a tanulóknak (amennyiben ezt beállítjuk) és a tanárnak is, így gyakorló feladatsorként is használható, mert többszöri kitöltés beállítása is lehetséges. Válaszmagyarázatot is adhatunk meg a kérdésekhez, amit a visszajelzéskor kap meg a tanuló, így jobban megértheti az összefüggéseket – ebben a formában válhat az értékelés fejlesztővé is egyben.
Hogyan működik a Redmenta? 2020, hossz: 14:32
Online tutorial kurzus:
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Kvíz, teszt, szavazás
Kvíz, teszt, szavazás
Az online teszteket, kvízeket többször is felhasználhatjuk, megoszthatjuk – ha gyakorlásra szánjuk, ez nem jelent problémát.
Többnyire sokféle kérdéstípus közül válogathatunk, és a kiértékelésük is lényegesen egyszerűbb, mint a hagyományos teszteké.
Az online kérdőívek gyors visszajelzés gyűjtésére is alkalmasak, egy időben, akár név nélkül, így a tanár bármikor képet alkothat arról, hogy mennyire értették meg a diákok az anyagot.