Inteligentnost – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Se ne uporablja
Tema, učno področje
Osebnost - inteligentnost
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Znanja in spretnosti IKT
Komuniciranje in sodelovanje
Ustvarjalnost in inovativnost
Kritično mišljenje, reševanje problemov
Cilji učenja in razvoja
Dijaki znajo opredeliti pojem inteligentnosti, spoznajo različne teorije inteligentnosti (Thurstone, Garnder).
Potrebna orodja
pametni telefon ali računalnik
Trajanje
1 šolska ura
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Interaktivni delovni list sedmerih inteligentnosti na spletni strani: https://cpi.si/wp-content/uploads/2020/08/MapaUcnihDosezkov_interaktivna.pdf (str. 6, 7, 8)

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Spodbudimo razpravo, kdo je "inteligenten" in dijake povabimo k podajanju vsakdanjih primerov. Dejavnost je možno izvesti z aplikacijo mentimeter.

Za spodbudo lahko pokažemo primere likov iz filma (npr. Harry Potter).

Izvajanje učne ure/projekta

Dijaki opredelijo značilnosti inteligentne osebe in skupaj postavimo definicijo.

Predstavimo pomen merjenja inteligentnosti (G-faktor ali mnogotere inteligentnosti).

Dijaki rešujejo interaktivni delovni list, kjer ugotovijo lastna močna področja / bolj razvite inteligentnosti.

Dijaki v razpravi podajajo primere lastnosti za posamezne kategorije raznoterih inteligentnosti po Gardnerju.

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Mentimeter
Domača naloga, projektna naloga

Dijaki uporabijo Gardnerjevo teorijo na primeru, npr. Katere inteligentnosti potrebuje zdravnik splošne prakse in zakaj?