Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Egészségügy, jólét, szociális szakmák
Tema, učno področje
Egészségügy
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Digitális készségek
Kezdeményezés és önirányítás
Kommunikáció és együttműködés
Kreativitás és innováció
Kritikus gondolkodás és problémamegoldás
Produktivitás és számonkérhetőség
Rugalmasság és alkalmazkodókészség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Ismeretszerzés; tanult, meglévő tudás rendszerezése; Csapatmunka és együttműködés
Metoda poučevanja
csoportmunka AI-alapú
Cilji učenja in razvoja
Az óra végére a tanulók képesek lesznek a terület fontosabb latin szavainak a felidézésére és használatára
Koncepti
Szív és keringési rendszer anatómiája, latin szavai
Potrebna orodja
számítógép, okostelefon
Trajanje
45 perc
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Saját anatómia ppt-k, segédanyagok a TEAMS csoport fájlok mappájába. https://drive.google.com/file/d/1abq3pGsFKbPOTQmpVFbybZPB22UtFfQ7/view?usp=sharing

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Motiváció

Egy gyors kérdés: volt-e olyan eset amikor fontos volt a témakör latin szavainak az ismerete a gyakorlaton?
1–2 gyors válasz, közös megbeszélés.

Ráhangolás

  • Óra céljainak ismertetése
Izvajanje učne ure/projekta

I. Bevezetés, ráhangolódás – 5 perc

Egy gyors kérdés: volt-e olyan eset amikor fontos volt a témakör latin szavainak az ismerete a gyakorlaton?
1–2 gyors válasz, közös megbeszélés.

Ráhangolás

  • Óra céljainak ismertetése

II. Csoportmunka – 20 perc

Önálló kutatás alapú csoportmunka -10 perc: 4 - 4 fős csoportban a tanulók ChatGPT, Copilot... segítségével a fontos latin szavakat keresik a témakörben, ábrát készítenek hozzá mesterséges intelligenciával, amit a TEAMS-be feltett tananyag segítségével ellenőriznek, hogy megfelelők-e és ha kell kiegészítik. 

Minden csoport egy mobileszközt, vagy számítógépet kap.

Bemutatás- 5 perc: A csoportok bemutatják az alkotásaikat

Ismétlés, gyakorlás - 5 perc: NotebookLM-en készített tanulókártyák segítségével átismételi a tanár a tanulókkal a fontosabb szavakat 

A tanulók felváltva válaszolnak → gyors ismétlés.

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
ChatGPT
Copilot
Google NotebookLM
MS Teams
Quizizz
Načrt vrednotenja

Értékelés: Előre összeállított Quizizz játékos teszttel ad visszajelzést a tanulóknak a tanár, mennyire sikerült elsajátítani az adott témakör latin szavait és a végeredményhez hozzáadja a csoport által készített infografika értékelését. 

Módszer: Quizizz-en összeállított játékos teszt, infografika értékelése

Értékelés típusa: interaktív, digitális, csoportban - van lehetőség a Quizizz- ben a csoportmunkára a tesztírás közben. 

Szempontok: a szív és keringési rendszer latin szavai és magyar megfelelőik

Tanári visszacsatolás: a tanár visszajelzést ad az eredményekkel kapcsolatosan: 

Diferenciacija

A tanulók eltérő képességeik miatt megkapják a tanulókártyákat, és az infografikákat a későbbi átnézésre, tanulásra. 

Domača naloga, projektna naloga
  • Kutatási tevékenység csoportmunkában ChatGPT, Copilot, Gemini... felhasználásával, TEAM-re rakott anyag ellenőrzésével
  • NotebookLM... - infografika
  • NotebookLM - tanulókártyák
  • Quizizz - játékos teszt, Gammification
  • Házi feladat: Egy saját infografika készítése az órán tanult módszerek felhasználásával a tanult szavakból.