finančno opismenjevanje – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt lekcije
Sector
Se ne uporablja
Tema, učno področje
finance ter obrestovanje
Poklicni predmet(i)
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
Znanja in spretnosti IKT
Informacijska pismenost
Samoiniciativnost in samousmerjanje
Kritično mišljenje, reševanje problemov
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
finančna pismenost
Metoda poučevanja
Igrifikacija
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
Dijaki bodo spoznali nekaj dejstev v okviru financ in tako izboljšali lastno finančno pismenost.
Koncepti
finance, obrestovanje ...
Potrebna orodja
pametni telefoni, računalnik, internet, Kahoot ...
Trajanje
do 2 uri
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

Dijaki prinesejo mobilne telefone in zapišejo kodo v program Kahoot, ki jih usmeri na finančni kviz. 

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

Povem, kaj bo tematika ter da se bomo naučili nekaj novih/starih vsebin skozi igro preko reševanja finančnega kviza v programu Kahoot.

Izvajanje učne ure/projekta

Dijaki rešijo kviz v Kahootu. Sproti razlagamo nove pojme.

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Kahoot
Načrt vrednotenja

Pregledamo analizo finančnega kviza. Nato izvedemo ponovni kviz še v pisni obliki, zato da preverimo, koliko so si dijaki zapomnili.

Diferenciacija

/

Domača naloga, projektna naloga

Dijaki dobijo za domačo nalogo, da zastavijo vprašanja finančnega kviza eni izbrani osebi (stari vsaj 14 let) in primerjajo rezultate s svojimi rezultati.