Változatos ikonok, jó minőségű képek állnak rendelkezésünkre. Sajnos az ingyenes verzióban korlátozottak a lehetőségek (5-nél több tervet nem készíthetünk), de a létezik külön előfizetés oktatók számára is.
Ha rendszeresen használjuk az alkalmazást, az elkészült anyagainkat mappákba rendezhetjük, a fizetős verzióban kollégákkal, diákokkal együttműködve is szerkeszthetjük a munkákat.
Lehetőség van a saját stílusunk kialakítására. Választhatunk színeket, feltölthetünk logót - így egységes arculatot adhatunk az általunk készített anyagoknak.
Oktatóknak létezik külön előfizetés típus, 14 napos próbaverzióval. Ebbe a csomagba 35 tanulót lehet bevonni.
Az ingyenes verzióval
- max. 5 infografikát készíthetünk és
- legfeljebb 6 saját képet/ábrát tölthetünk fel.
Idővonalat, gondolattérképet, folyamatábrákat, diagramokat készíthetünk vele de alkalmas összefoglalók, bemutatók készítésére is
Érdemes a tanulókkal megismertetni ezt az eszközt, hiszen az üzleti életben nagyon elterjedt az infografikák használata. Marketing anyagok, online magazinok, közösségi média bejegyzések készítésére egyaránt használják, de éves beszámolókat, jelentéseket is gyakran készítenek ebben a formában.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Gondolattérkép
Gondolattérkép
A gondolattérkép fogalmak, gondolatok strukturálásának vizuális eszköze, hierarchikus diagram. A kulcsgondolatok, -szövegek, szimbólumok, színek segítik a gondolatáramlást.
Mi mindenre jó?
A gondolattérkép (vagy elmetérkép) használható többek között:
- a tanulási folyamatban;
- új termék fejlesztése, új ötletek kidolgozása során;
- problémamegoldó eszközként;
- prezentációs módszerként.
Hogyan készül?
1. Kezdd a fókusszal – ez az ötlet vagy gondolat áll a térkép középpontjában.
2. Rajzolj alcsoportokat – ezek olyan kulcselemek, amelyek a középponti ötlethez, gondolathoz kapcsolódnak.
3. Fejleszd tovább – minden egyes alcsoportnak lehetnek további saját alcsoportjai.
4. Bővítsd további tényekkel, illusztrációkkal (képekkel, szimbólumokkal).
5. Kösd össze az összefüggő gondolatokat.
Tudtad?
A „mind map” (elmetérkép) kifejezés 1970-ben vált ismertté Tony Buzan brit pszichológus által.
Idővonal
Idővonal
Idővonalkészítő eszközöket minden olyan témánál lehet alkalmazni, ahol számít az események sorrendje, időrendisége. Használhatjuk történelemtanítás során, de akkor is, ha egy folyamatot vagy egy eseménysorozatot mutatunk be.
Például megjeleníthetjük így egy adott korszak történelmi eseményeit a dátumokkal, és a dátumokhoz megjegyzéseket fűzhetünk a legfontosabb tudnivalókkal.
Ne csak mi használjuk! Összefoglaláskor a diákok, csapatmunkában is készíthetnek idővonalat.
Az idővonalak szerkesztésére alkalmas programokban különféle sablonok segítségével pillanatok alatt készíthetünk igazán látványos és sokatmondó grafikát.
Infografika
Infografika
„Egy kép többet mond ezer szónál.”
Egyre vizuálisabb világunkban sokszor szívesebben nézünk végig egy igényesen megszerkesztett, informatív, de kevés szöveget tartalmazó plakátot, mint olvasunk el egy hosszú tájékoztatót ugyanabban a témában. A diákjainkra ez fokozottan igaz, érdemes ezért az információt számukra jól feldolgozható formában tálalnunk. Ehhez lehet kiváló eszköz egy infografika, ami az információkat képpé rendezve tárja elénk.
Használhatjuk a megértés ellenőrzésére is: megkérhetjük a diákokat, hogy mutassák be infografikán, mit tanultak. Rendszerezhetjük vele különféle tananyagrészek anyagát, a szófajoktól kezdve a mértékegységeken át történelmi eseményekig.
Prezentáció
Prezentáció
Ha a szokásos PowerPoint-prezentáció helyett más prezentációs eszközzel készítünk tananyagot, sokszor már az is félsiker.
Idő hiányában a korábban elkészített ppt-t néhány lépésben mozgalmasabb videóvá alakíthatjuk. Válasszuk azt, hogy Mentés másként, majd mentsük el a prezentációt .mp4 formátumba, és készen is vagyunk.