Ez egy olyan webes felület, ahol a már megszerkesztett, PDF formátumú feladatlapjainkat digitalizálhatjuk. A digitalizált feladatlapok elősegítik az önértékelést, illetve a honlap által nyújtott lehetőségek megkönnyítik a pedagógus számára a javítást.
Az oldal rendelkezik egy publikus, digitalizált feladatlap gyűjteménnyel is, ahol nagyon sok, különböző nyelvű digitalizált feladatlap közül válogathatunk. Ha ezek közül valamelyik megfelel nekünk, akkor néhány kattintással ki tudjuk ezeket osztani a diákoknak.
Saját interaktív feladatlap készítése
Az oldalra feltöltött PDF feladatlapra egy szövegdobozt rajzolunk arra a területre, ahova az interaktív elemet szeretnénk elhelyezni és a dobozba a feladattípusnak megfelelő utasítást írjuk.
A feladattípusokat meg lehet ismerni a Liveworksheets mintafeladat megtekintésével és kitöltésével
1. Írd be a helyes választ: egy sima dobozba beírjuk a helyes választ, a lehetséges válaszokat / jellel választjuk el egymástól.
2. Legördülő menüben választható felelet: a dobozba a choose: után a lehetséges válaszokat kell beírni, a helyes válasz elé * (csillag) jelet kell írni, a válaszokat / jellel választjuk el egymástól (a mintában ilyen a 2. feladat).
3. Többszörös választás: a helyes válasz területére select:yes utasítás kell a dobozba, a helytelen válaszhoz select:no kerül (a mintában ilyen a 3. feladat).
4. Jelölő négyzet: a dobozba írt utasítás helyes válasz esetén tick:yes, rossz válasz esetén a tick:no.
5. Összekötős feladat: az összekötendő elemek fölé szövegdobozokat rajzolunk, ezekbe a join:1 join:2 ... utasítást írjuk; az összetartozó elemeknek ugyanazt a számot adjuk (a mintában ilyen a 4. feladat).
6. Fogd és vidd (Drag&Drop): a feladat elhelyezendő elemei fölé egy-egy dobozt rajzolunk. Ezekbe írjuk a drag: utasítást és egy számot (drag:1 drag:2 ...). A kitöltendő részek fölé dobozokat kell rajzolni, ezekbe a drop: utasítást és a megfelelő számot írjuk (a mintában ilyen az 5. feladat).
7. Link beszúrása: a szövegdobozba a link: utasítás után a linket kell beilleszteni.
A megrajzolt szövegdobozokat kijelölés után mozgatni lehet, át tudjuk őket méretezni, lehet őket sokszorozni és eltávolítani.
A dobozokban a beírt szöveg stílusa személyre szabható, amit az előnézet (Preview) menüben tehetünk meg.
- regisztráció nélküli azonnali kitöltés és értékelés
- a feladatlap beágyazható és több módon is megosztható (Google Tanterem, MS Teams, Whatsapp, Facebook, email)
- a feladatlapokat munkafüzetekbe lehet szervezni
- osztályt/csoportot is létre lehet hozni, a munkafüzeteket ki lehet osztani az osztályoknak/csoportoknak
- regisztrálni kell az oldalra, nem lehet Google fiókkal belépni
- csak 10 privát feladatlap engedélyezett, ha többet szeretnénk, akkor azokat publikussá kell tenni
- nincs magyar nyelvű felülete
- a diákeredményeket csak 30 napig őrzi meg
A feladatlapokat interaktívvá téve azonnali a kiértékelés, így a diák azonnal visszajelzést kap a tudásáról, megfelelő beállításokkal megtanulhatja a helyes válaszokat.
Bernáth Péter: Liveworksheets bemutató (33:16) https://youtu.be/TI3VOiLSCHI
Liveworksheets.com használati útmutató (angol nyelvű): https://www.liveworksheets.com/lwsmaker/gettingstarted.asp
Liveworksheets.com: How to make interactive worksheets (angol nyelvű) https://youtu.be/V5AM_qToJyc
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Interaktív feladatok
Interaktív feladatok
Az interaktív feladatok létrehozására szolgáló eszközök segítségével képek, vagy akár hang- és videófájlok beszúrásával készíthetünk online gyakorlófeladatokat, böngészhetünk mások által elkészített feladatlapok között, és módosíthatjuk is őket a saját céljainknak megfelelően.
Az így elkészített feladatokat újra és újra használhatjuk osztálytermi vagy online órán, de kiadhatjuk őket önálló gyakorlásra is.