- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Óra előtt a classroomba feltöltöttem egy külkereskedelmi szrződéstervezetet. Erről el kell majd dönteni, hogy megfelelő lesz-e az exportőr számára.
Megbeszéljük, hogy miért kiemelt jelentőségű a külkereskedelemben a megfelelő fizetési mód a külkereskedelemben. Beszélünk a sajátos kockázatokról. Az exportőr, ha feladja az árut, birtokon kívül kerül, az importőr meg egy ideig még nem lesz birtokon belül. Ezért nagyon fontos, hogy az exportőr mikor juthat hozzá az ellenértékhez, az importőr pedig hogyan védheti ki a minőségi és mennyiségi eltérés kockázatát. Összehasonlítunk egy külker. adásvételi ügyletet egy belker. ügylettel. Pl: veszek valamit a boltban, ráutaló magatarással jelzem, hogy ki szeretném fizetni. (Odamegyek a pénztárhoz) Ha nem fizetek, nem vihetem haza az árut. Na, ez a külker.-ben ugye nem ilyen egyszerű. :)
A tanulók megkérdezik a Chat GPT-t a külkereskedelemben alkalmazott fizetési módokról. Fontos, hogy megértsék, hogy mi az egyes fizetési módok megvalósításának a folyamata, mik az előnyök, hátrányok, kockázatok. Felhívom a figyelmüket, hogy nagyon fonto, hogy értsék meg, mert utána el kell magyarázniuk nekem. Beszélgetni fogunk róla.
Innovatív értékelési módszer, amelynek a lényege, hogy a tanulók egy szimulációs játék keretében bemutatják az egyes fizetési módok folyamatát.
Adok egy feladatot, amelynek során egy bizonyos árut szállítunk a tengerentúlra. Az osztály egyik része az exportőr állam, a másik pedig az importőr országa. Lesz a vevőnek egy bankja, lesz az importőr országában egy levelező bankja, kell egy szállítmányozó, vevő, eladó. Kiteszek megfelelő okmányokat, az árut lerajzoljuk, és szimuláljuk a folyamatokat. 12 fős csoportról van szó, az akkreditívet és az okmányos beszedvényt tudjuk így bemutatni.
Készíts egy mikroösszefoglalót egy általad kiválasztott fizetési módról. Csatolok egy mintát.