Nemcsak a vele készített képernyővideókat, hanem külső forrásból származó kép-, hang- vagy videoállományokat is lehet szerkeszteni vele. Interaktív elemek, kvízek is elhelyezhetők a videókban.
A program gyártója ingyenesen is elérhető felhőtárhelyet kínál az elkészült videók tárolására és megosztására (12 hónapig és 2 GB tárhelyméretig), de az ingyenes próbaidőszak alatt készített videókon vízjel lesz.
- Indítsuk el a Camtasia Recorder programot közvetlenül, vagy a Camtasiat, ahol nyomjunk rá a nagy piros Record gombra. Állítsuk be, hogy a képernyő mely részét rögzítse a program, akarjuk-e, hogy a számítógépünk hangját és / vagy a mikrofonunk jelét is felvegye, majd indítsuk el a felvételt. Minden, ami a képernyőnkön történik – és ha úgy állítottuk be – minden hangot felvesz a program, egészen addig, amig le nem állítjuk a felvételt.
- Importálhatunk a készülő anyagunkba képeket, hangokat és videókat külső forrásból is, amit hozzáadhatunk a videóhoz.
- A klasszikus videoszerkesztési műveleteket tudjuk használni: kivághatunk részeket, kimerevíthetünk képkockákat, lassíthatjuk-gyorsíthatjuk a lejátszást, ráközelíthetünk egyes részekre, látványos áttűnéseket használhatunk a snittek között.
- Feliratokat, alakzatokat, címeket adhatunk a videóhoz.
- Egyszerű hangszerkesztési műveletek végezhetünk a hangsávval, pl. fel- és lekeverés, hangerő kiegyenlítés, lejátszási sebesség vagy zajszűrés.
- Végül exportáljuk a videónkat, akár közvetlenül felhőbe.
Videó, animáció
Videó, animáció
Ha a tananyag egy részét a szokásos frontális előadás helyett rövid animációban, videóban dolgozzuk fel, biztosan többet érünk el.
A videó legyen motiváló és rövid, a legfontosabb pontokra terjedjen ki. Ehhez a megszokottól eltérő módon kell tekintenünk a tananyagra: Melyek azok az elemek, amelyeket a tanár jelenléte nélkül is meg tud tanulni minden diák?
Olvass a fordított tanterem módszerről, hogy megtudd, miért érdemes az órák előtt videó(ka)t megosztani a diákokkal.