Talajtani ismeretek – lesson / project plan

Vrsta učne ure/projektnega načrta
načrt projekta
Sector
Mezőgazdaság, erdészet, halászat és állategészségügy
Tema, učno področje
kertészeti talajtan
Poklicni predmet(i)
Razred
Kompetence/spretnosti, ki jih je treba razviti
IKT (információ, kommunikáció, technológia)
Kezdeményezés és önirányítás
Kommunikáció és együttműködés
Médiaműveltség
Strokovne kompetence in spretnosti, ki jih je treba razviti
Önálló munkavégzés, csapatban együttműködés
Metoda poučevanja
csoportmunka
Predmet(-i) javnega izobraževanja
Cilji učenja in razvoja
A projekt végére képesek a talajok felismerésére
Koncepti
arany-féle kötöttségi szám,
Potrebna orodja
okostelefon, projektor, keverőtál , mérőhenger egyéb: föld, víz
Trajanje
4+1 óra
Gradiva, ki se izdajo pred poukom ali za projekt

https://www.youtube.com/watch?v=vgRb98o_7y8&t=2497s

Talajtan #1 - Bevezetés a talajtanba

 

https://www.youtube.com/watch?v=cyLiPO4lGg4&t=440s 

   Talajok szemcseösszetételének vizsgálata, fizikai talajféleségek elkülönítése

Uvodni del učne ure / Priprave na projekt

1. óra   A projekthez kiadott filmek megbeszélése . A felmerülő kérdések megválaszolása.

Izvajanje učne ure/projekta

2- 3. óra  A  talajtani alap ismeretek  átismétlése PPT segítségével.

 

https://dmc.prompt.hu/sites/default/files/2023-10/Talajtan.pdf

Digitalne naprave, ki se uporabljajo za ustvarjanje lastne vsebine
Tankockák (Learningapps)
PowerPoint 2016+ videó rögzítés
Drugo orodje, ki ni vključeno v prejšnji seznam
okostelefon
Načrt vrednotenja

4. óra    Tankockák (Learningapps)- játékos tudás felmérés

 

5. óra  teszt kitöltés

              tesztek kiértékelése  ( társértékelés)

Diferenciacija

Tesztek  kiértékelése , a csoport dinamika felmérése  után az elért eredmények alapján  csapat vezető választása.

Domača naloga, projektna naloga

Csoportos feladat. Az iskola több pontján talajminta vétel, és a talajok tulajdonságainak megállapítása, értékelése.